Българският първенец Гранд Про стартира със загуба участието си в Шампионската лига по футзал. Варненци отстъпиха с 4:5 на германския Хамбург Пантерс в първия си мач от основния кръг на най-силния европейски клубен турнир, игран в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта.

Треньорът Димитър Пантев започна със стартова четворка - Ненад Ранчич, Александър Степич, Даниел Димов и Георги Карагеоргиев. На вратата бе Исмет Хаджиев. Щефан Винкел откри резултата в средата на първата част, а до края на полувремето Сабор Калили покачи на 2:0. Освен двете попадения гостите удариха и греда.

В 21-ата минута изстрел на Даниел Димов срещна напречната греда, а само три по-късно Щефан Винкел направи резултата класически за германците. В следващата атака Казъм Улусой покачи на 4:0. В 31-ата минута Марко Костич намали на 1:3. Две по-късно отново Костич доведе нещата до 2:4 след като варненци заиграха с пети полеви играч. 35-ата минута Георги Карагеоргиев завърши добра атака за 3:4. Секунди по-късно грешка на Даниел Димов доведе нещата до 4:5, а малко след това германците си отбелязаха автогол за 4:5.

В елитния кръг продължават първите два отбора от групата.

В първия мач за деня латвийският Никарс се наложи с 5:2 над шведския Гьотеборг. Максим Сенс реализира хеттрик, а по един гол за успеха добавиха Артжиомс Колесниковс и Гомес Диас Вандерсон. Попаденията за шведите реализира Дан Монел.

Утре от 18 часа Никарс играе с Хамбург Пантерс, а Гранд Про излиза срещу Гьотеборг в 20,30 часа.

Съставът на Гранд Про: Вратари: Исмет Хаджиев, Костадин Иванов, Христо Жеков Полеви играчи: Стойчо Попчев, Веселин Геренски, Георги Карагеоргиев, Димитър Петев, Марко Костич, Ненад Ранчич, Александър Степич, Даниел Димов, Христо Димитров, Димитър Пантев, Георги Герасимов