Световният и европейски шампион по карате киокушин Александър Команов беше избран за спортист номер 1 на Пловдив за 2014 година.

Команов покори световния връх в категория 90 кг на първенството на планетата в японската столица Токио, и европейския - на шампионата в Кавала, Гърция.

Втори остана миналогодишният спортист номер 1 Валери Димитров. Състезателят на АСКК, „Тракия“ стана европейски шампион по карате шинкиокушин в категория до 90 кг, на първенството в Баку, Азербайджан.

Трета в класацията се нареди тенисистката Цветана Пиронкова. В началото на годината, Цвети спечели първата си титла от веригата WTA. На турнира в Сидни Пиронкова започна от квалификациите и след 8 поредни победи завоюва трофея.

При младите спортисти първа в анкетата стана олимпийската шампионка по спортна стрелба Лидия Ненчева. На игрите в Нанджин, Китай състезателката на АСК „Тракия“ завоюва златен медал.