Актуалният носител на шампионската титла на България от изминалото първенство по хандбал при мъжете Фрегата се наложи трудно над новосформирания отбор на Левски София с 30:22 (12:12).

В бургаската зала „Младост” домакините стигнаха до успеха благодарение на опита и рутината си. През първото полувреме играта беше равностойна и приключи при 12:12, а през второто Фрегата вдигнаха оборотите и набързо поведоха с няколко гола разлика. Играейки стабилно в защита бургазлии не дадоха много шансове на съперника за попадения, но хандбалистите на „Левски” показаха ,че техния отбор има бъдеще и ще бъдат сериозна заплаха за всеки , който ги подцени в следващите срещи.

В края на двубоя съдията отстрани от игра за по две минути двама играчи от сините и от това се възползваха Фрегата, които оформиха крайния резултат 30:22 гола.

В другите мачове от 1-ия кръг при мъжете :

Спартак (Варна) – Локомотив (Горна Оряховица) 37:28 (18:16)

Добруджа(Добрич) – „Левски” (гр.Левски) 38:19 (17:10)

Локомотив (Варна) – НСА (София)– отлага се за 29.11.2015

Осъм(Ловеч) – почива

При жените също завършиха мачовете от 1-ия кръг на хандбалното първенство. Шампионките от последния сезон Бъки (Габрово) започнаха с убедителен успех у дома над Панагюрище с 36:24 (19:12). В другите три срещи :

Шумен’98 – Хасково - 25:13 (12:5)

Свиленград-ПУ (гр. Свиленград)– Ники спорт (Сливница) 31:25 (14:11)

Етър’64 (В.Търново) – Поморие – 37:15 (15:8)

В неделя (11 октомври) в зала „Орловец” в Габрово ще се играе квалификацията при жените за Европейско първенство между България и Испания. Началото на срещата е от 17.00 часа.