Българката Даниела Тодорова заслужи сребърен медал на Европейското първенство по лека атлетика за спортисти с увреждания в Суонси (Великобритания), организирано от Международния параолимпийски комитет.

Тя завърши на второ място на копие в клас F55/56 с постижение от 17.82 метра. Победителка стана Мартина Вилинг от Германия с 20.71 метра.

Това е второ отличие за Тодорова от надпреварата след среброто на диск в същата категория на 19 август.

Мустафа Юсеинов също си осигури втори бронзов медал от шампионата. Юсеинов завърши трети на копие в клас F55/56 с 27.17 метра, както и на диск преди два дни.

Ружди Ружди се нареди пети с 24.77 метра, а третият българин в дисциплината Георги Киряков завърши седми с 24.44 метра.

Победител стана Алекси Кирьонен (Финландия) с 31.12 метра. България вече има осем отличия от надпреварата, от които 2 златни, 3 сребърни и 3 бронзови и заема 13-ото място в класирането по медали след третия състезателен ден.

Михаил Христов финишира шести във финала на 100 метра в клас Т46/47 с 12.02 секунди, а шампион стана Михал Матеуш Дерус (Полша) с 11.04 секунди./БТА