Голям успех записа най-добрия ни състезател по мотокрос Петър Петров (Кавазаки). На завършилия шампионат на Англия по мотокрос в клас МХ2 Петров триумфира в крайното класиране с общ сбор от 59 точки след трите състезателни манша. На трасето край Донкастър българинът спечели първия манш, във втория остана 3-и, а в третия се нареди 7-ми. Благодарение на доброто си каране успя да изпревари само с 1 точка в подреждането Стивън Кларк , който беше голямата надежда за първото място на подиума на домакините.

След дългия и тежък сезон в Световния шампионат Петър Петров прекъсна своята ваканция , за да участва в Англия, а след поредната си победа ще продължи с почивката си до края на октомври, когато започва подготовка за стартовете през 2016 година.