• 74’ L. Suarez
  • S. Busquets получи картон

90+2'
  • Край на мача

• Кристиано отново не успява да преодолее Браво! Португалецът засече от упор центриране отдясно. Браво обаче реагира светкавично и с две ръце изби в корнер.

89+1'
  • Невероятен пропуск на резервата Мунир! Неймар надбяга Карвахал отдясно и центрира по тревата, като Мунир беше напълно сам и стреля от движение към вратата. Топката обаче прелетя на сантиметри аут покрай гредата.

89'
  • Isco получи картон

85'
  • D. Carvajal получи картон

83'
  • Поредното голямо спасяване на Браво! Карвахал центрира топката много точно за Бензема, който с глава стреля в горния десен ъгъл. Чилийският страж обаче се разтегна до краен предел и успя да извади топката.

81'
  • Гол за Барселона - 0:4! Луис Суарес бележи за втори път, след като бе изведен от Алба напълно сам срещу вратаря и го матира с шут до дясната греда.

74'
  • Убийствен пропуск на Кристиано! Португалецът бе изведен очи в очи с Браво и опита да стреля над него, ала вратарят на Барса реагира чудесно и спря изстрела с две ръце.

69'
  • Меси с шанс да вкара, но е блокиран! Луис Суарес не можа да овладее по най-добрия начин подаване зад гърба на защитниците. Топката стигна до Неймар, който я предостави за Меси. Аржентинецът стреля от около 8-9 метра, но право в тялото на Варан.

66'
  • Гарет Бейл има претенции за дузпа, след  като топката срещна ръката на Пике в наказателното поле на Барса. Съдията Фернандес Бурбалан обаче прецени, че защитникът не е имал време да я отмести, при все че тя така или иначе беше близо до тялото му. Реал получи само корнер.

64'
  • От последвалия ъглов удар Рафаел Варан получи шанс да обстрелва с глава. Топката се озова право в ръцете на Браво.

61'
  • Резервата Карвахал стреля пред границата на наказателното поле и стреля към вратата. Рикошет в Матийо направи топката невъзможна за Браво, но тя премина покрай десния стълб.

60'
  • В 57-ата минута Лионел Меси бележи своето завръщане в игра, след като заменя Иван Ракитич.

57'
  • Пореден пропуск на Барса! Дани Алвеш проби към дъгата и остави топката за Неймар, който изведе Суарес сам срещу вратаря под остър ъгъл. Шутът на уругваеца спря във външната страна на мрежата зад Навас.

55'
  • Гол за Барселона - 0:3! Андрес Иниеста вкарва най-красивото попадение дотук! Той овладя топката в половината на Реал и с пас по тревата я пусна към Неймар. Последният му я заложи с петичка пред пеналта, откъдето последва мощен шут в горния ляв ъгъл.

53'
  • Барса отвърна на предизвикателството от пряк свободен удар. От около 22-23 метра фронтално срещу вратата Неймар стреля точно под гредата, ала Навас успя да боксира с една ръка в корнер.

52'
  • S. Ramos получи картон

51'
  • Спасяване на Браво! Гарет Бейл пусна за Хамес Родригес, който стреля мощно пред дъгата. Топката влиташе в долния десен ъгъл, преди в последния миг Браво да протегне ръка и да избие в корнер.

48'
  • Шанс за Марсело! Бразилецът се включи в атака отляво и получи топката зад гърба на Дани Алвеш. После преодоля и шпагата на Пике, за да навлезе в наказателното поле и да шутира във външната страна на мрежата.

47'
  • Начало на второ полувреме

• Невероятна намеса на Варан предотвратява трети гол! Неймар и Суарес с пасове помежду си тотално разсипаха отбраната на Реал. Бразилецът тръгна по аутлинията и върна за уругваеца, който засече пред вратарското поле. Варан се върна да защити вратата и го стори, изчиствайки с глава точно на голлинията.

45+2'
  • Край на първо полувреме

• 2 минути добавено време към първата част.

• Гол за Барселона - 0:2! Неймар увеличава аванса на гостите, след като избегна засадата с милиметри. Иниеста задържа топката пред наказателното поле на Реал и пусна вляво за нахлуващия бразилец, докато защитата на Реал внимаваше повече за Суарес. Неймар тръгна под ъгъл и стреля към далечния ъгъл, а топката се провря под плонжа на Навас.

39'
  • Две поредни грешки в защитата на Барса само в рамките на секунди, но първо Бензема, а после и Роналдо не можаха да се възползват.

38'
  • D. Alves получи картон

31'
  • Принудителна смяна за Барселона - Масчерано получу контузия и не може да продължи. Жереми Матийо се появява на негово място.

27'
  • Много хубава атака на Реал, но Браво спасява! Хамес Родригес получи топката на границата на наказателното поле и стреля много опасно към вратата. Топката влиташе долу до лявата греда, ако не беше намесата на чилиеца.

27'
  • Пряк свободен удар за Барселона. Неймар стреля над стената към долния ляв ъгъл, но Кейлор Навас спаси.

24'
  • J. Rodriguez получи картон

23'
  • Първите нерви вече са налице. Рафаел Варан не спести нищо на Суарес при едно единоборство отзад, а между двамата прехвърчаха искри.

21'
  • Гол за Барселона - 0:1! Страхотна работа от Серхи Роберто, който получи топката в центъра на терена и тръгна мощно напред. Младокът подмина няколко играчи в бяло, преди да пусне в коридор за Суарес отдясно. Последният стреля с външен фалц, за да прати топката в долния десен ъгъл.

11'
  • Първи шанс и за Реал. Роналдо получи много пространство отдясно и литна Пике, за да влезе в наказателното поле. Португалецът центрира остро във вратарското поле, но Клаудио Браво изби надалеч.

9'
  • Първа възможност в мача. Жорди Алба се включи отляво и с пас по тревата намери Луис Суарес в наказателното поле. Уругваецът върна с пета към Неймар, чийто шут с десния крак прелетя високо над целта.