• 55’ Алваро Мората
  • 4’ Иван Ракитич
  • 68’ Луис Суарес
  • 90+7’ Неймар
  • Край на мача! След проточилото се продължение, все пак Барса спечели с 3:1 и спечели петата си титла от Шампионската лига! Барселона няма да спи тази нощ!

90+10'
  • Всичко свърши! Неймар вкарва за 3:1. След перфектна контра Педро намери Неймар и бразилецът от наказателното поле разстреля Буфон - 3:1!

90+7'
  • Може би последният шанс за Ювентус. След продължителна атака Карлос Тевес стреля от границата на наказателното поле, но Тер Стеген беше непоколебим и улови.

90+3'
  • Пет минути ще е продължението на редовното време на този вълнуващ мач.

90+1'
  • Страхотен далечен удар на Клуадио Маркизио, но Тер Стеген е на мястото си и избива в корнер.

90'
  • Страхотен шанс за Юве да изравни! Фернандо Йоренте намери Роберто Перейра в наказателното поле, но последният се препъна в последния момент и Тер Стеген улови. Възможността беше брилянтна!

88'
  • Лошо падна Луис Суарес при едно съприкосновение и контузи и глезена, и коляното си. След оказана медицинска помощ обаче уругваецът се изправи, въпреки че накуцваше.

87'
  • Хубаво продължително разиграване на Барса в половината на противника. В крайна сметка Шави изведе Жерар Пике зад защитата, но защитникът стреля високо над вратата от изгодна позиция, останал сам срещу Буфон.

83'
  • Отново колеблива намеса на Тер Стеген при корнер. Пирло центрира балонно, но достатъчно, за да е извън обхвата на вратаря. Пол Погба стреля с глава, обаче не намери вратата.

80'
  • Лео Меси пробва шанса си от пряк свободен удар, но прати топката високо над вратата.

78'
  • Куриозен автогол можеше да си вкара Тер Стеген. След един корнер той плесна топката на главата на свой съотборник и тя мина само на няколко сантиметра над гредата му и излезе в корнер.

76'
  • А ето така реагираха от Барса на гола на Суарес...
  • Всичко можеше да е решено в този момент! Неймар отбеляза с глава след центриране на Жорди Алба. След удара му с глава обаче топката се чукна в ръката му и Джунейт Чакър отмени попадението.

72'
  • Малко след гола си Суарес направи груб фаул и получи първия жълт картон за играч на Барселона.

71'
  • Геният на Меси и хъсът на Суарес направиха разликата - 2:1 за Барса! Аржентинецът навърза цялата защита на Юве и стреля от границата на наказателното поле. Буфон за пореден път се намеси великолепно и изби, но връхлитащият Суарес не му остави шансове - 2:1 за Барса!

68'
  • Имаше ли дузпа за Юве?! Дани Алвеш хвана Пол Погба в наказателното поле, но Чакър не даде нищо...

68'
  • Хубав удар от дистанция на Пол Погба. Тер Стеген обаче е на мястото си и лови.

65'
  • Нова страхотна атака на Юве, която завърши с удар на Карлос Тевес, но топката прелетя над вратата.

63'
  • Юве действа доста по-спокойно, а и ефективно след почивката. Мачът става все по-завързан и нищо не е ясно към момента.

61'
  • Юве е в делириум... Как отбелязаха попадението на Мората, вижте сами

• Алваро Мората изравнява резултата! Хубав пас на Маркизио стигна до Карлос Тевес, който се обърна и стреля. Тер Стеген изби, но топката стигна точно до крака на непокрития бивш играч на Реал Мадрид, който на празна врата изравни - 1:1.

55'
  • Поредна хубава продължителна атака на Барса. Лео Меси стреля от границата на наказателното поле, но топката прелетя на няколко сантиметра в аут.

52'
  • Страхотна контраатака на Барселона. Иван Ракитич пробяга почти целия терен с топка в крака и пусна на Суарес в наказателното поле. Уругваецът стреля силно, но великолепният в този мач Буфон пак спаси.

49'
  • Хубаво центриране на Андреа Пирло от пряк свободен удар. В последния момент Жерар Пике изчисти с глава, преди топката да стигне до някого от Юве.

49'
  • Начало на втората част на финала на Шампионската лига между Ювентус и Барселона!

46'
  • Пълната статистика от първата част.
  • Край на първото полувреме! Барселона води с 1:0 на Ювентус след гола на Иван Ракитич в самото начало.

45'
  • В ответната атака и Клаудио Маркизио се пробва да изравни, но изстрелът му от далечна дистанция беше спасен от Тер Стеген.

44'
  • Невероятна грешка на Буфон. Той изчисти слабо топката и я подари на Неймар вляво от вратата му. Бразилецът центрира на главата на Луис Суарес, но уругваецът остана под топката и не можа да я насочи в опразнената врата.

43'
  • Пол Погба е вторият играч с жълт картон. Получава го за груб фаул срещу Лео Меси в половината на Юве.

40'
  • Секунди по-късно отново уругваецът имаше шанс да се разпише, този път от другия фланг, но Буфон отново показа класа и изби.

40'
  • Нова страхотна възможност се откри пред Луис Суарес. Той получи топката в половината на Юве, напредна и стреля почти от границата на наказателното поле. Топката мина на няколко сантиметра встрани от вратата.

39'
  • А ето и как гледа мача големият отсъстващ днес - Джорджо Киелини... От Юве излязоха с надъхващо послание в Туитър за него 37'
  • Претенции за дузпа и от страна на Юве! Пол Погба падна след съприкосновение със Серхио Бускетс. Джунейт Чакър обаче не даде нищо, а повторенията показаха, че може би е бил прав.

35'
  • Ако сте се чудили как точно влезе голът на Барса...
  • Още една възможност за Юве! Клаудио Маркизио изстреля бомбен шут от около 20 метра, топката обаче мина над вратата.

25'
  • Страхотен шанс за Юве! Грешка при изчистването на топката на каталунската защита позволи на Алваро Мората да се озове на стрелкова позиция около границата на наказателното поле. Фалцовият му удар обаче излезе в аут на няколко сантиметра встрани от вратата.

24'
  • Ювентус изравни играта след първоначалното стъписване. Все по-често "бианконерите" атакуват, но засега защитата на Барса се справя.

• Гаф на организаторите в Берлин. Надуваемата реплика на трофея от Шампионската лига се спука точно преди церемонията и не участва в нея.  Гаф на организаторите в Берлин. Надуваемата реплика на трофея от Шампионската лига се спука точно преди церемонията и не участва в нея.

• Уникален пропуск на Барса. Луис Суарес нахлу в наказателното поле и върна към Дани Алвеш, който беше около точката на дузпата. Бразилецът стреля опасно, но Джиджи Буфон виртуозно отрази с една ръка влизащата в сглобката на вратата му топка! Страхотна изява на 37-годишния страж.

13'
  • Груб фаул на Артуро Видал в половината на Юве срещу Лео Меси. Чилиецът получава първия картон в мача.

10'
  • Невероятен шанс за Неймар да направи 2:0! Той се озова на стрелкова позиция около наказателното поле и изстрелът му мина на няколко сантиметра над напречната греда!

8'
  • Чиста дузпа не беше дадена за Барса!!! Неймар проби до аутлинията и центрира в наказателното поле, там топката срещна ръката на Щефан Лихтщайнер, но реферът Джунейт Чакър си замълча!

7'
  • Иван Ракитич открива резултата за Барса! Още в 4-та минута хърватинът бележи! Жорди Алба и Неймар комбинираха пред наказателното поле на "старата госпожа" и бразилецът в пеналтерията намери Андрес Иниеста. Капитанът веднага пусна към връхлитащия Ракитич и той от 10-ина метра не сбърка - 1:0!

4'
  • Начало на мача в Берлин!

1'
  • А на пейката на Юве? Вижте резервите на "старата госпожа"!
  • Кои ще са на пейката за Барса? Вижте 7-те души, които ще влизат, за да помагат!
  • Станаха ясни и 11-те титуляри на Юве! Вижте кои избра Масимилиано Алегри за сблъсъка на сезона!
  • Ясен е и съставът на Барселона за финала! Вижте стартовата единадесеторка на Луис Енрике!
  • Очакването на финала в Шампионската лига... Остават по-малко от два часа...