• 5’ Нани
  • 90+5’ Варела
  • Край на мача

90+6'
  • Кристиано Роналдо се реваншира за пропуските, след като асистира на Варела, който с глава засече за 2:2.

90+5'
  • Зуси напуска, Гонзалес се появява в края на мача.

90+1'
  • Шанс за Роналдо, но ударът с глава минава покрай вратата на САЩ.

88'
  • Смяна в състава на САЩ, Клинт Демпси излиза, вместо него Вондоловски.

87'
  • 85'
  • САЩ поведе в резултата. Клинт Демпси реализира отблизо за 2:1, след като получи пас успоредно на голлинията от Зуси.

82'
  • Жълт картон за Джърмейн Джоунс

78'
  • Смяна и в състава на САЩ, Бедоя илиза, на негово място Йедлин.

71'
  • 71'
  • Трета смяна в състава на Португалия. Варела влезе на мястото на Раул Мейрелеш.

68'
  • Португалия опита да отговори незабавно, ударът на Мейрелеш обаче бе спасен от Тим Хауърд.

66'
  • Гол за САЩ. Отлично изпълнение на Джърмейн Джоунс, който отправи много добър и точен удар отдалеч за 1:1

63'
  • Кристиано Роналдо направи много добър рейд отдясно, но завършващият му удар бе изключително неточен.

62'
  • Джонсън върна към Майкъл Брадли, който на скорост от точката на дузпата стреля, но Рикардо Коща спасява вратата буквално от голлинията.

56'
  • Бето изби в корнер, след удар на Джонсън и рикошет в крак на друг играч.

49'
  • Едер можеше да се разпише, но ударът му минава над вратата на САЩ.

48'
  • Втора смяна в състава на Португалия. Андре Алмейда излиза, на негово място Уилям

46'
  • Начало на второто полувреме

46'
  • Роналдо и Нани показаха през първото полувреме, че могат да бъдат много опасни, но героизмът на Тим Хауърд засега успява да остави отбора на Юрген Клинсман в играта. Въпреки това, американците също имаха няколко много добри възможности за гол преди почивката.

45+3'
  • 45+3'
  • Край на първото полувреме. Португалия води с 1:0, с попадение на Нани.

45+3'
  • Удар на Нани, топката се отби в страничната греда, при добавката на Едер, вратарят Тим Хауърд се справи убедително.

45+1'
  • Пряк свободен удар в полза н Португалия, на около 23 метра от вратата, ударът на Кристиано Роналдо е над вратата на САЩ.

43'
  • Удар на Нани от границата на наказателното поле, Тим Хауърд отби топката.

43'
  • Минута прекъсване, за да могат играчите да пият вода, заради горещото време в Бразилия.

40'
  • 33'
  • Удар на Джонсън, покрай вратата на Португалия.

33'
  • Мощен удар на Майкъл Брадли, над вратата на Португалия.

24'
  • Елдер Пощига от Португалия няма да може да продължи мача, Едер влиза на негово място.

17'
  • Удар на Клинт Демпси от пряк свободен удар, топката минава малко над вратата на Бето.

14'
  • Джонсън се озова на добра позиция, но ударът му е париран от Велосо.

11'
  • 10'
  • Гол за Португалия. Мигел Велосо центрира отляво, Джоф Камерън не успя да изчисти добре, подаде на Луиш Нани, който стреля отблизо за 1:0.