• Пет минути добавено време.

90+2'
  • Майкъл Барантес заменя Кристиан Боланос.

88'
  • 3:1 в полза на Коста Рика!!! Токи-що влезлия Марко Урена бележи поредното попадение за Коста Рика! Урена бе изведен отлично под дясното крило от Жоел Кембъл, напредна и с удар по диагонала прати топката покрай Муслера.

85'
  • Брайън Руис отстъпва мястото си на Марко Урена.

83'
  • Мартин Касерес получава жълт картон за грубо нарушение.

81'
  • Отборът на Коста Рика продължава да бъде много опасен на контраатака и използва всяка възможност да стреля към вратата на Фернандо Муслера.

78'
  • Последна смяна за Уругвай. Родригес отстъпва мястото си на Абер Ернандес.

76'
  • Първа смяна за Коста Рика. Куберо заема мястото на Техеда.

74'
  • Гаргано е заменен от Гонсалес.

61'
  • Диего Форлан е заменен от Николас Лодейро.

60'
  • Коста Рика прави пълен обрат срещу Уругвай! Оскар Дуарте засича топката с глава и дава преднина на костариканците. Стуани не успя да се намеси адекватно и позволи на Дуарте да стреля с глава от малък ъгъл.

58'
  • Отборът на Коста Рика успява да изравни резултата! След центриране отдясно, Жоел Кембъл бе оставен абсолютно непокрит в наказателното поле на Уругвай, овладя спокойно и насочи безпощадно топката покрай Фернандо Муслера, който нямаше какво да направи.

54'
  • Страхотен шанс за Оскар Дуарте, който стреля с глава, но Муслера показва класа и спасява.

51'
  • Капитанът на Уругвай Диего Лугано получава първия жълт картон за нарушение срещу Жоел Кембъл.

50'
  • Начало на втората част.

46'
  • Край на първата част.

45+3'
  • Удар на Кембъл с глава, топката минава високо над вратата.

45+2'
  • Две минути добавено време.

45+1'
  • Навас се намесва отлично след удар на Форлан и рикошет в тялото на Оскар Дуарте. Корнер в полза на Уругвай.

45'
  • След центриране от корнер, Муслера се разминава с топката, но Гонсалес не успя да стигне топката и да отправи топката.

44'
  • 35'

• Два поредни корнера пред вратата на Фернандо Муслера. Футболистите на Коста Рика се опитват да отговорят след допуснатия гол.

32'
  • Страхотен далечен изстрел на Жоел Кембъл минава покрай страничния стълб на вратата.

25'
  • Единсон Кавани открива резултата в полза на Уругвай, след като нападателят стреля неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата. 1:0 в полза на Уругвай!

23'
  • Дузпа за Уругвай! Диего Лугано е съборен в наказателното поле на Коста Рика от бранителя Диас. Защитникът на Коста Рика нямаше какво друго да направи, освен да събори своя противник, който бе в прекрасна позиция. Заслужена дузпа в полза на Уругвай.

21'
  • Постепенно отборът на Уругвай започва да налага натиск.

20'
  • Нов изстрел по посока на вратата на Коста Рика, този път Единсон Кавани стреля в аут.

18'
  • Диего Годин вкарва топката в мрежата на Коста Рика, но попадението е отменено заради засада.

16'
  • След центрирането от ъгловия удар, защитник на Уругвай играе с ръка, но преди това главният съдия отсъжда нарушение в нападение.