• Нов пропуск на Роналдо! Луиш Нани центрира към нападателя, който стреля от два метра над вратата.

• Принудителна смяна за Португалия. Вратарят Бето е заменен от Едуардо.

89'
  • Удар на Варела, този път Дауда спасява.

84'
  • Роналдо бележи първия си гол на Мондиал 2014! След центриране от корнер, Дауда игра безобразно и боксира топката в краката на нападателя, който от няколко метра, необезпокояван от никой, прати топката в мрежата.

81'
  • Опасно центриране отдясно към Гиан, но подаването е дълго и нападателят не успява да достигне топката.

80'
  • Джордан Аю получава жълт картон.

78'
  • Акуа заема мястото на Мохамед Рабиу.

76'
  • Кристиано Роналдо е съборен в наказателното поле на Гана, но главният рефер не отсъжда дузпа. Корнер за Португалия.

74'
  • Джордан Аю заема мястото на Маджийд Уарис.

72'
  • Виейриня заменя Едер в тима на Португалия.

68'
  • Отборът на Гана упражнява натиск, след изравнителното попадение във вратата на Португалия.

66'
  • Центриране към Кристиано Роналдо, който обаче извършва нарушение срещу вратаря на Гана.

65'
  • Варела заменя Жоао Перейра в тима на Португалия.

62'
  • Страхотен пропуск на Уарис, който не успява да се разпише от границата на малкия пеналт.

61'
  • Гол за Гана! Квадо Асамоа получи топката по лявото крило и центрира страхотно с външен фалц към непокрития Асамоа Гиан, който не греши! Гиан се превръща в най-резултатния африкански футболист на световни първенства.

56'
  • Жълт картон за Уарис.

56'
  • Хубав удар на Асамоа Гиан, топката профучава покрай вратата.

52'
  • Силен шут на Нани от средна дистанция, Бойе блокира удара и топката излиза в корнер.

49'
  • Без промени в двата състава.

46'
  • Начало на втората част.

45+2'
  • Край на първото полувреме.

45+2'
  • Една минута добавено време.

45+2'
  • Нова неубедителна намеса на Бойе всява смут в отбраната на Гана.

45+1'
  • Хубав пробив на Атсу, който преодолява Перейра и стреля, но неточно покрай вратата.

40'
  • Харисън Афул получава първия картон в мача.

40'
  • Изстрел на Аморин, топката минава покрай десния стълб на вратата.

34'
  • Страхотен малшанс за Гана! Португалия повежда в резултата след автогол на Джон Бойе. Топката бе центрирана остро отляво, Бойе се опита да я изчисти, но тя се удари в коляното му, последва двоен рикошет - първо в напречната греда, а след това и в страничния стълб, след което се озова в мрежата на Гана!

31'
  • Роналдо напредва между двама бранители на Гана, подава наляво към Велосо, който центрира, но Дауда лови без проблеми.

28'
  • Два поредни корнера за Гана, които не носят заплаха за вратата на Бето.

25'
  • Пропуск и за Гана! Асамоа Гиан не успява да преодолее Бето, след като бе изведен фронтално срещу португалската врата.

20'
  • Страхотен шанс за Роналдо! Капитанът на Португалия пропуска да се разпише от шест метра! Топката бе центрирана от десния фланг, Роналдо стреля с глава, но право в ръцете на Дауда.

19'
  • Пробив на Кристиан Атсу по дясното крило, но центрирането му е блокирано.

17'
  • Грубо нарушение на Моутиньо срещу Афул в центъра на терена. португалският футболист получава устна забележка от главния съдия.

16'
  • Изстрел на Кристиано Роналдо от прекия свободен удар, но вратарят на Гана внимава и избива в корнер.

12'
  • Моутиньо има нужда от лекарска помощ.

12'
  • Добра възможност за Португалия. Моуриньо е фаулиран пред наказателното поле на Гана.

11'
  • Страхотна възможност за Португалия. Кристиано Роналдо пробива по дясното крило, пробва интересен удар, топката прехвърли вратаря, но срещна напречната греда.