• Три минути добавено време.

90+1'
  • Героят за Швейцария Шакири отстъпва мястото си на Джемайли.

87'
  • Центриране в наказателното поле, където Джери Бенгстън стреля от два метра, но Беналио показва страхотен рефлекс и чисти в корнер.

81'
  • Ланг прави официалния си дебют на Мондиала. Той заменя Гранит Джака.

77'
  • Нахар заема мястото на Бониек гарсия!

76'
  • Сеферович заема мястото на Йосип Дръмич.

74'
  • Шакири оформя своя хеттрик срещу Хондурас! Йосип Дръмич пробива отлично по лявото крило и предоставя топката на Шакири, който с лекота от няколко метра, фронтално срещу вратаря бележи за 3:0!

71'
  • Жълт картон за Джери Паласиос.

67'
  • Дълъг пас към Джери Паласиос, който пада в наказателното поле след съприкосновение с Джуру, но аржентинският рефер не показва бялата точка. Само корнер за Хондурас.

62'
  • Шакири извежда Дърмич, който стреля, но ударът му попада в ръцете на Ваядарес.

58'
  • Страхотен шанс за Хондурас! Бенгстън получава топката в наказателното поле, преодолява вратаря, но Рикардо Родригес чисти от голлинията!

53'
  • Центриране отляво към Бенгстън, който се опитва да играе с глава, но топката е твърде ниска.

49'
  • Първа опасност пред вратата на Хондурас. Шакири центрира отдясно към Инлер, който стреля, но не успява да затрудни Ваядарес.

47'
  • Мартин Чавес заменя на почивката Роджър Еспиноса.

46'
  • Начало на втората част.

46'
  • Край на първата част.

45+3'
  • Две минути добавено време.

45+3'
  • Все пак вратарят на Швейцария ще продължи срещата.

43'
  • Отново медицинските екипи са на терена. След центриране от корнер, вратарят на Швейцария Диего Беналио получава удар в главата.

42'
  • Принудителна смяна за Хондурас. Костли не може да продължи мача и е заменен от Джери Паласиос.

39'
  • Карло Костли има нужда от лекарска помощ. Футболистът има проблеми с лявото бедро.

38'
  • Втори гол за Швейцария, който отново е дело на Джердан Шакири! След добра контраатака по левия фланг Дръмич напредна и изведе отлично Шакири, за който, останал сам срещу вратаря нямаше как да сгреши. 2:0 в полза на Швейцария!

31'
  • В последните минути тимът на Хондурас се настани по-трайно в половината на Швейцария, но не успява да създаде опасности пред Беналио.

27'
  • Добър шанс за Хондурас, Брайън Бекелес пробра труден изстреля от границата на малкия пеналт, но топката излиза в аут.

23'
  • Хубав авантаж след нов фаул срещу Шакири, този път Швейцария не успява да се възползва.

18'
  • Корнер в полза на Швейцария.

16'
  • Шакири е фаулиран от Бернардес пред наказателното поле на Хондурас.

16'
  • След попадението за Швейцария, тимът на Хондурас се пробва да отговори, но двата удара към вратата на Беналио не попадат в целта.

9'
  • 7'
  • Гол за Швейцария! Джердан Шакири получи топката по дясното крило, финтира бранител на Хондурас и със страхотен удар с левия крак по диагонала не остави никакви шансове на вратаря Ваядарес, който сериозно закъсня с намесата си.