• Луис Гаридо отстъпва мястото си на Мартинес.

• Енер Валенсия получава жълт картон за разкарване на топката.

73'
  • Промяна в състава на Хондурас. Гаридо отстъпва мястото си на Марио Мартинес.

70'
  • Енер Валенсия бележи нов гол за Еквадор! Нападателят бележи третия си гол на Мондиал 2014! Валенсия се разписа след удар с глава след центриране от свободен удар отляво.

65'
  • Хубав удар на Бенгстън отдясно, Домингес плонжира и избива в корнер.

60'
  • Фигероа спъва в наказателното поле Фелипе Кайседо, но отново не отсъжда наказателен удар.

58'
  • Грубо нарушение на Антонио Валенсия му носи жълт картон.

57'
  • Хубав пробив на Монтеро по лявото крило, но Бекелес успява да избие топката в корнер.

54'
  • Отборът на Еквадор започна по-настоятелно втората част и владее топката в по-големи периоди.

51'
  • Хуан Гарсия заема мястото на Смилио Исагире в състава на Хондурас.

46'
  • Начало на втората част.

46'
  • Край на първата част.

45+4'
  • Жълт картон за Джери Бенгтсън, който вкарва топката в мрежата, но попадението е отменено заради игра с ръка. Футболистът на Хондурас протестира остро, което му носи и официалното предупреждение.

45+2'
  • Две минути добавено време.

45+1'
  • Енер Валенсия успява да изравни само три минути след гола на Хондурас! След атака отдясно, Паредес пробва удар към вратата, топката рикошира леко и попадна в Енер Валенсия, който от един метър я добута в мрежата.

34'
  • Хондурас открива резултата! След груба грешка на Гуагуа в центъра на отбраната, Костли успя да овладее топката, напредна няколко крачки и с мощен шут в центъра на вратата, прати топката под плонжа на вратаря.

31'
  • Удар на Виктор Бернардес с глава след центриране от корнер. Топката излиза в аут.

27'
  • Добра контраатака за Еквадор, но Енер Валенсия не успява да изведе Фелипе Кайседо.

25'
  • Страхотен пропуск на Енер Валенсия! След пас от около 40 метра, нападателят се измъкна от засадата, но останал сам срещу вратаря Ваядарес стреля над напречната греда.

20'
  • Паредес изблъсква в наказателното поле на Еквадор Карло Костли. Символичните домакини имат претенции за дузпа, които обаче не са уважение от главния рефер Бенджамин Уилямс.

13'
  • Кристиан Нобоа стреля от прекия свободен удар, но праща топката право в стената.

8'
  • Първи жълт картон в мача. Получава го централният защитник на Хондурас Бернардес за груб фаул срещу Валенсия.

7'
  • Опасен удар на Гарсия от далечно разстояние, но Домингес лови.

5'
  • Първа опасност пред една от двете врати. След атака отляво за Еквадор, топката бе центрирана в малкия пеналт, където Фигероа успява да изчисти топката след колеблива първа намеса.