90+1'
  • Пет минути добавено време.

90+1'
  • 87+5'

• Джон Брук бележи за САЩ! Защитникът се извиси над всички след центрирането от корнера и с глава дава нова преднина на своя тим.

86'
  • Корнер за САЩ.

85'
  • Гана изравнява резултата след страхотен гол на Андре Аю! След комбинация по левия фланг, Асамоа Гиан намери Аю, който с мощен удар в близкия ъгъл не остави шансове на Хауърд.

82'
  • Удар на Клинт Демпси, който попада в ръцете на Адам Кварасей.

80'
  • Кристиан Атсу отстъпва мястото си на Албърт Адома.

78'
  • Греъм Зуси заема мястото на Бедоя.

77'
  • Есиен заменя Мохамед Рабу в тима на Гана.

71'
  • Нов далечен изстрел към Тим Хауърд, този път вратарят на САЩ лови.

60'
  • Кевин Принс Боатенг заема мястото на Джордан Аю в състава на Гана.

58'
  • 55'
  • Страхотен шут на Съли Мунтари, топката профучава покрай десния стълб на вратата.

53'
  • Далечен удар на Атсу, топката минава над вратата.

50'
  • Асамоа Гиан навлиза мощно в наказателното поле на САЩ, но при борбата си за позиция извършва фаул в нападение.

48'
  • Начало на втората част.

46'
  • Мат Беслър отстъпва мястото си на Джон Брукс на почивката.

46'

46'
  • Край на първото полувреме.

45+5'
  • Страхотен пропуск за Гана в последната минута на продължението! Атсу получи топката отдясно и видя абсолютно непокрития в наказателното поле Джордан Аю, който обаче стреля твърде слабо и не затрудни Хауърд.

45+4'
  • Корнер в полза на Гана, след като Бийзли решава да играе на сигурно и чисти в ъглов удар.

45+3'
  • Опасен удар от фаул към ганайската врата, Адам Кварасей избива в корнер.

45+2'
  • Пет минути добавено време на първата част.

45'
  • В последните минути отборът на Гана притежава повече топката, но трудно организира опасни атаки към американската врата.

39'
  • Клинт Демпси е ударен без умисъл в носа и също има нужда от лекарска помощ. Нападателят обаче ще продължи двубоя.

33'
  • Жълт картон за Мохамед Рабиу от Гана, който удря с лакът Бекерман при въздушен двубой.

30'
  • Опасен удар на Кристиан Атсу минава покрай вратата на Тим Хауърд.

28'
  • Корнер за Гана. След центрирането Джон Бойе играе с глава, но праща топката в аут.

24'
  • Принудителна смяна за тима на САЩ. Алтидор напуска терена, а на негово място се появява Арон Йохансон.

23'
  • 22'

• Алтидор получава контузия и има нужда от лекарска помощ. При спринт отляво, нападателят се строполи на земята без да има контакт с противников състезател.

20'
  • Пропуск за САЩ. Алтидор получи топката в наказателното поле, стреля, но след рикошет в тялото на Бойе, Кварасей улови.

20'
  • Центриране на Опаре отдясно, Хауърд отново е сигурен.

15'
  • Първи опит за атака от страна на ганайците, но Тим Хауърд е внимателен в наказателното си поле и лови топката.

8'
  • Попадението на Клинт Демпси е 5-ото най-бързо в историята на световните първенства.

• 2'

• Ударно начало за САЩ! Тимът на Юрген Клинсман повежда в резултата още в 30-ата секунда. Джърмейн Джоунс намери Клинт Демпси по лявото крило, нападателят напредна и преодоля бранител на Гана и с лекота прати топката с клинична точност до левия страничен стълб! 1:0 в полза на САЩ!