• Рабиу отстъпва мястото си на Баду в състава на Гана.

• Швайнщайгер стреля от пряк свободен удар над вратата.

• Опасно центриране на Клозе, Дауда скача и боксира топката.

75'
  • Мубарак заменя Кристиан Атсу в състава на Гана.

73'
  • Клозе бележи за Германия! Мирослав Клозе вкарва 15-ия си гол на световни първенства. Току-що влезлият нападател се разписва, след като Хьоведес отклони центриране от корнер, и от един метър вкарва за 2:2.

71'
  • Швайнщайгер заменя Сами Кедира.

70'
  • Мирослав Клозе се появява на мястото на Марио Гьотце.

69'
  • Джордан Аю пробива отляво, финтира бранител и стреля, но топката попада в ръцете на Мануел нойер.

67'
  • Гана прави пълен обрат! След груба грешка в отбраната на Германия, Асамоа Гиан бе изведен отлично в наказателното поле и с удар по диагонала отдясно не остави шансове на Нойер!

63'
  • Андре Аю изравнява резултата за Гана! По подобие на гола на Германия, Аю е точен с глава след центриране отдясно. Аю надигра категорично във въздуха появилия се на почивката Мустафи.

54'
  • Кевин Принс Боатенг отстъпва мястото си на Джордан Аю.

53'
  • Марио Гьотце бележи за Германия! След атака по дясното крило, Томас Мюлер центрира прецизно в малкия пеналт, където Марио Гьотце стреля с глава за 1:0.

51'
  • Промяна в състава на германия. Мустафи заема мястото на Джером Боатенг.

48'
  • Начало на втората част.

45+2'
  • Край на първата част.

45+2'
  • Една минута добавено време.

• Корнер за Гана. След центрирането Нойер се размина с топката, но футболист на Гана не успя да нанесе удар.

45+1'
  • В последните няколко минути двата тима водят играта предимно в центъра на терена.

45'
  • Корнер за Германия. Кроос центрира към Кедира, но Менса се намесва адекватно и избива.

37'
  • Страхотен изстрел на Съли Мунтари от над 30 метра, Нойер боксира топката.

33'
  • Тони Кроос пробва далечен удар, който обаче минава далеч от целта.

26'
  • 24'
  • Томас Мюлер излиза на стрелкова позиция след пас на Месут Йозил, но в последния момент Бойе изпреварва немския нападател.

22'
  • Удар на Сами Кедира, който попада в обсега на Дауда.

19'
  • Прострелно центриране на Аю, което обаче не стига до негов съотборник.

14'
  • Чудесен удар на Кристиан Атсу от далечно разстояние, Нойер плонжира и избива топката.

13'
  • Страхотен шанс за Германия! След продължителна атака отдясно, Гьотце подаде към Мюлер в наказателното поле, нападателят пропусна топката за Кроос, който стреля, но коженото кълбо срещна тялото на Менса.