• 125+2’ (д) Хосе Холебас
  • Къде биха дузпите костариканците - 127'
  • КОСТА РИКА Е НА ЧЕТВЪРТФИНАЛ!

126+2'
  • Mайкъл Умана ще изпълнява последната редовна дузпа за Коста Рика - гол!!! Умана праща Коста Рика на четвъртфинал!!!

125+2'
  • Теофанис Гекас за Гърция - страхотно спасяване на Кейлор Навас!!!!!

125+2'
  • Джоел Кембъл зад топката - техничният му удар е във вратата!

125+2'
  • Хосе Холебас с много силен удар - гол!

125+2'
  • Джанкарло Гонсалес вкара, макар че Карнезис бе на същото място.

125+2'
  • Лазарос зад топката - точен!

125+2'
  • Брайън Руис с отличен шут в центъра на вратата

125+2'
  • Костас Митроглу също е точен

125+2'
  • Кeлсо Борхес със страхотно изпълнение! Гол!

125+2'
  • Фернандо Сантос е изгонен от треньорската скамейка, преди старта на дузпите, малко след изтичането на 120-та минута.

124'
  • Край на второ продължение

122'
  • Невероятен пропуск на Митроглу. Центриране на Гекас го оставя сам пред Навас, и ново геройско спасяване на вратаря, който се хвърли в краката на нападателя и отрази.

121+2'
  • Две минути добавено време към 120-те

119'
  • Добра атака за Коста Рика, Куберо опита да намери почти от аутлинията Джоел Кембъл, но нападателят не нацели топката.

112'
  • Начало на второ продължение

105'
  • Край на първо продължение

105'
  • Шанс за Коста Рика, Кацуранис се намеси решително, след като Кембъл за малко да намери Бренес във вратарското поле.

104'
  • Защитата на Коста Рика изнемогва, Кацуранис за малко да успее да намери свой съотборник след разбъркване, но със сетни усилия отбраната в бяло чисти.

100'
  • Центриране отдясно, Митроглу и Гекас в наказателното поле не успяха да нанесат точен удар

95'
  • Начало на първо продължение

90+6'
  • КРАЙ НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ - СЛЕДВАТ ПРОДЪЛЖЕНИЯ!

90+6'
  • Страхотен шанс за Гърция, центриране в наказателното поле е засечено с глава от Митроглу, който успя да стреля добре, но малко не му достигна да се справи с Навас, който спасява вратата си от сигурен гол.

90+4'
  • 90+2'
  • Гол! Сократис бележи! Той овладя в наказателното поле, намери Гекас, чийто удар бе избит, но топката се върна в Сократис, който от 10 метра шутира право във вратата.

90+1'
  • Навас получава жълт картон, заради забавяне на играта

90'
  • Лазарос с поредната си добра проява в атака, от дясно проби и опита да намери Митроглу във вратарското поле, но там нападателят нямаше как да отиграе преди вратарят да улови

87'
  • 86'
  • Боланьос е заменен от Бренес

84'
  • Центриране от пряк свободен удар, Манолас успя да докосне топката, но не и да отправи удар

82'
  • Koстас Kaцуранис заменя Йоанис Маниатис

79'
  • Джони Акоста заменя Кристиан Гамбоа

77'
  • Лазарос центрира отляво, Гекас не успя да нанесе удар

75'
  • Нов картон, този път за Манолас

73'
  • Жълт картон и за Руис

71'
  • Гекас заменя Салпингидис

69'
  • Оскар Дуарте фаулира грубо Холебас, и получава втори жълт картон!

66'
  • Елцин Техеда е заменен от Хосе Мигел Куберо

66'
  • 58'
  • Костас Митроглу заменя Самарис

57'
  • Жълт картон за играч от пейката. Оскар Гранадос е предупреден за бурни изблици.

57'
  • 53'
  • Брайън Руис откри резултата! Боланьос го намери непокрит с пас отляво, и за опитния футболист не бе проблем да отправи плътен и точен удар от границата на пеналта.

52'
  • Елцин Тахеда с жълт картон

48'
  • НАЧАЛО НА ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

46'
  • 45+5'
  • КРАЙ НА ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

45+3'
  • Дуарте получава жълт картон

42'
  • Страхотен пас на Холебас, Салпингидис е изпуснат от защитата на Коста Рика, и с много късмет Навас успява да избие в корнер.