• ​Срещата завърши. Резултат 0:0. Англия напуска Мондиала без победа и само с 1 точка.

90+3'
  • Джерард центрира от корнер, но отбраната на Коста Рика се справи.

90+2'
  • Три минути добавено време.

90+1'
  • Рууни опита да прехвърли Навас, но стражът на Коста Рика изби в корнер

80'
  • Борхес отстъпи мястото си на Барантес в състава на Коста Рика.

78'
  • Нова смяна в състава на Англия. Уейн Рууни се появи на терена на мястото на Милнър.

77'
  • Смяна в отбора на Англия. Джерард влиза на мястото на Уилшър

73'
  • Стъридж се откъсна към вратата на Навас, но Гонсалес се намеси добре и изби в корнер.

70'
  • Кембъл отстъпи мястото си на Урена в състава на Коста Рика.

66'
  • Стъридж пропусна да открие резултата, след като ударът му мина на сантиметри от страничната греда

65'
  • Удар на Боланьос по посока вратата на Фостър, но гол не падна

63'
  • Смяна за Англия. Рахийм Стърлинг замени Лалана

63'
  • Гонзалес получи жълт картон за нарушение

61'
  • Смяна в отбора на Коста Рика. Боланьос заменя Бренес.

60'
  • Лалана се впусна по левия фланг, той напредна и стреля, но Навас улови кълбото.

59'
  • Адам Лалана получи жълт картон за брутално нарушение срещу Руис

58'
  • Рос Баркли получава жълт картон след нарушение срещу Гамбоа

54'
  • Лалана върна топката в центъра на наказателното поле на Коста Рика, но там нямаше англичанин.

53'
  • Стъридж се впусна бясно в тялото на Навас и се налага вратарят на Коста Рика да получава лекарска помощ

51'
  • Стъридж не успя да се възползва от грешка на костариканците.

50'
  • Начало на второто полувреме

46'
  • Край на първата част.

45+1'
  • Лампард от пряк свободен удар прати топката право в ръцете на Навас

45+1'
  • Рос Баркли излъга двама бранители на Коста Рика, но шутът му излезе доста встрани от вратата на съперника.

43'
  • Центриране към Бренес в наказателното поле на Англия, но Фостър улови кълбото

40'
  • Уилшър беше изпреварен от Навас в опасна атака за Англия.

37'
  • Милнър центрира отляво, но Навас излезе добре и улови кълбото

36'
  • Нов корнер за Англия.  Баркли центрира, Стъридж с глава прати топката над вратата на Навас.

36'
  • Корнер за Англия. Баркли центрира, но Бренес отклони кълбото и последва нов корнер

34'
  • Стъридж падна в наказателното поле на Коста Рика, но дузпа не беше отсъдена.

28'
  • Борхес стреля от пряк свободен удар, Фостър леко отклони топката, която нацели напречната греда и последва корнер за Коста Рика.