• 70’ Хуан Кинтеро
  • 74’ Жервиньо
  • Край на мача. Колумбия спечели с 2:1 и гледа към осминафиналите.

90+5'
  • Нова грешка на Йепес позволи на атакуващ футболист на Кот Д'Ивоар да атакува опасно, но Оспина се намеси решително и изби в тъч.

90+3'
  • Допълнителното време дадено от Хауърд Уеб е 4 минути.

90+1'
  • Жълт картон за професионален фаул получава Шейк Тиоте

90+1'
  • Ариас фаулира Орие и последва фаул в полза на Кот Д'Ивоар. Не последва сериозна опасност за Оспина.

89'
  • Африканците опитват да изравнят резултата, но все още не се получава.

• Калу стреля от границата на наказателното поле, но Оспина улови уверено кълбото.

86'
  • Нова смяна в състава на Колумбия. Излиза Агилар влиза Мехия.

79'
  • Жервиньо разпиля двама защитници на Колумбия и от малък ъгъл намали резултата, връщайки интригата в двубоя.

74'
  • Нова смяна в отбора на африканците. Боли влиза на мястото на Дие

73'
  • Смяна в състава на Колумбия. Армеро отстъпва мястото си на Ариас

72'
  • Кинтеро се разписа за 2:0 след фрапантна грешка на бранител на Кот Д'Ивоар.

70'
  • Лошо изпълнение на корнер от страна на футболистите в зелени екипи.

70'
  • Пряк свободен удар за африканците след фаул срещу Дрогба. Яя Туре не успя да затрудни стената и бранителите на Колумбия.

69'
  • Смяна в отбора на Кот Д'Ивоар. На мястото на Градел влезе Калу

67'
  • Джеймс Родригес откри резултата с точен удар с глава след асистенция на Куадрадо.

65'
  • Куадраро нацели напречната греда, но след удара му Бари отби и топката се удари в гредата

61'
  • Смяна в състава на Кот Д'Ивоар. На мястото на Бони влезе Дрогба.

60'
  • Йепес предотврати опасност пред вратата на Колумбия, след като Армеро сгреши почти фатално.

59'
  • Дидие Зокора получи жълт картон и ще пропусне третата среща на Кот Д'Ивоар срещу тима на Гърция.

55'
  • Смяна в отбора на Колумбия.Кинтеро влезе на мястото на Ибарбо

53'
  • Яя Туре изпълни, но топката излетя встрани от вратата.

53'
  • Опасна атака за Колумбия. След центрирането в наказателното поле 3-ма бранители на африканския тим успяха да изчистят кълбото напред.

52'
  • Жервиньо не успя да стигне до топката след пас на Яя Туре

50'
  • Жервиньо е фаулиран от Сапата. Последва пряк свободен удар, но топката попадна в ръцете на Оспина.

49'
  • Начало на второто полувреме.

46'
  • Край на полувремето

45+1'
  • В крайна сметка първата част завърши без голове 0:0. Ще се запомни пропускът на Гутиерес в 30-ата минута. Така евентуалният победител ще се реши през вторите 45 минути.

45'
  • 45'
  • Нито един от двата състава не успява да вземе преимущество над съперника си.

• Гутиерес направи фрапантен пропуск пред вратата на Бари. Родригес центрира отляво по нападението на Колумбия, но гол така и не падна

30'
  • Опасен удар на Шейк Тиоте мина високо над вратата на Оспина.

26'
  • Корнер за Колумбия. След изпълнението му Бари се намеси добре и предотврати опасността пред вратата си

23'
  • Корнер за Колумбия, но след изпълнението му не последва опасност.

18'
  • Нова неуспешна атака на Колумбия.

15'
  • Пряк свободен удар за Кот Д'Ивоар. Яя Туре изпълни, но Оспина боксира добре и изчисти кълбото.