90+5'
  • 90+5'
  • Луис Ван Гаал замени Силесен и даде шанс и на Мишел Ворм да запише минути на Мондиала

90+3'
  • Хубава триходова атака за Холандия доведе до трети гол за "лалетата".  Робен подаде към Дарил Янмаат, а той пусна към Жоржиньо Вайналдум, който се разписа за 3:0

90+1'
  • Юл Фелтман заменя Жорди Класи, който се контузи

89+1'
  • Робен центрира от корнер, а Дирк Каут се размина с топката

87'
  • Висок и неточен удар на Оскар

80'
  • Хълк замени Рамирес

71'
  • Дейли Блинд в резултат на съприкосновението с Оскар бе изнесен на носилка от терена Дарил Янмаат

69'
  • Оскар навлезе в наказателното поле, Дейли Блинд тръгна да го блокира. Последва контакт между двамата играчи - коляно в коляно, а бразилците имаха претенции за дузпа. Главният рефер обаче прецени, че кариоката е симулирал и затова му вдигна жълт картон

68'
  • След центриране от дясно за Бразилия,  играчите  на "селесао" искаха дузпа за игра с ръка на Рон Влаар, но главният рефер посочи играта да продължи

65'
  • Фаул за Бразилия почти фронтално на вратата на Холандия от около 25 метра. Давид Луис стреля, но в Силесен улови

64'
  • Възможност за Бразилия. Оскар подаде към Рамирес, той стреля с десния крак, но ударът му мина в страни от десния стълб на Яспер Силесен в аут

60'
  • Ернанес замени Паулиньо

56'
  • Фернандиньо получава жълт картон

53'
  • Робен се освободи добре, стреля, но ударът му бе блокиран. Топката попадна във Жоржиньо Вайналдум, но неговият удар с глава бе в аут

49'
  • Фернандиньо заменя Густаво

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРА ЧАСТ

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

45+3'
  • Фаул за Бразилия. Оскар опита директен обстрел, но право в стената

43'
  • Центриране от фаул на Оскар от дясно, Паулиньо се размина и не можа да засече, а след това примерът му последва Давид Луис

38'
  • Оскар се откъсна добре около центъра на терена, но бе спрян от Джонатан де Гузман, а главният рефер отсъди фаул и вдигна жълт картон

35'
  • Центриране на Оскар от фаул бе изчистено в корнер, но след него топката бе изчистена

34'
  • Ариен Робен изведе Робин Ван Перси, който центрира от дясно. Хаос цареше в бразилската отбрана, като Жулио Сезар бе излязъл неразчетено напред и затова Давид Луис опита да изчисти малко пред голлинията. Опитът на Луис обаче бе несполучлив, топката попадна на крака на Дейли Блинд и той от чиста позиция, някъде около точката на дузпата, се разписа за 2:0

16'
  • 13'
  • Жо излезе на добра позиция, но ударът му бе блокиран

10'
  • 8'
  • Жълта Картон за Тиаго Силва за нарушението, което извърши

3'
  • Дузпа за Холандия. Ван Перси пусна чудесен пас към Робен, който тръгна заплашително, към наказателното поле. Тиаго Силва остана последен в отбраната на Бразилия и тъй като изпусна играча на Байерн Мюнхен го задържа за рамото. Главният рефер реагира мигновено, като спря играта и посочи бялата точка, а на грешника вдигна жълт картон. Останаха съмнения за това, че нарушението е започнало извън пеналта, но дузпата е факт, а Робин ван Перси бе безкомпромисен от бялата точка