FT

1 : 1

• 22’ Франсис Нар
  • 68’ Таварес
  • КРАЙ НА МАЧА. Марибор отстрани Левски след 1:1 в София и повече голове на чужд терен.

90+4'
  • 3 минути добавено време на мача.

• Жълт картон за Франсис Нар от Левски за протест срещу съдийско решение.

89+1'
  • Много мощен шу на Деса от дистанция! Перуанецът получи топката за първи път и веднага шутира от около 22-23 метра. Топката тупна коварно и се насочи към долния десен ъгъл, ала Ханданович боксира встрани.

87'
  • Втора смяна в Левски - Хеан Деса заменя Антонио Аниете за последните минути на мача.

85'
  • Отборът на Марибор се е прибрал плътно в половината си за последните минути.

• Далечен шут на Де Ноойер от около 25 метра. Изстрелът не беше много силен, Ханданович плонжира вляво и улови.

83'
  • Жълт картон за Марко Шулер, който повали грубо Франсис Нар отляво по "синята" атака.

81'
  • Първа смяна за Левски - Георги Костадинов излиза, влиза Бабатунде Адениджи.

79'
  • Последна смяна за Марибор - Алеш Мертел заменя Дино Хотич.

77'
  • Жълт картон за Дино Хотич от Марибор.

75'
  • Изумителен пропуск на Венци Христов! Веско Минев метна дълъг пас към наказателното поле, където вратарят на Марибор излезе неубедително. Това позволи на Христов да го изпревари с глава да отправи прехвърлящ изстрел. Топката мина над стража, но също така прелетя и над гредата.

74'
  • ГОЛ ЗА МАРИБОР - 1:1! Голяма грешка в "синята" отбрана доведе до изравяването. Влезлият преди минути Байде си отвори пространство отляво и центрира към първа греда. Там Новакович се затича към топката, като не можа да играе с нея. Йоргачевич трябваше да я чака до последно и изби, но го направи право към Таварес. Бразилецът с мощен удар покрай Пиргов прониза мрежата за 1:1.

68'
  • Втора смяна в Марибор - Грегор Байде се появи на терена вместо Дамян Бохар.

68'
  • Прекият свободен удар бе изпълнен добре от Янза, който центрира пред вратарското поле. Таварес се размина с топката и това донякъде попречи на Кабха да нанесе по-успешен изстрел с глава. Топката прелетя високо над вратата на Йоргачевич.

66'
  • Жълт картон за Георги Костадинов от Левски, който спря със задържане опасен пробив на Таварес.

65'
  • Страхотни действия от Левски в атака! Антонио Аниете с едно докосване продължи вдясно за Нар, който нахлу на скорост в наказателното поле и шутира остро от десетина метра. Топката обаче спря във външната страна на мрежата зад близката греда.

59'
  • Играчите на Левски поискаха дузпа, но такава няма. Роман Прохазка опита да завърши контраатака с мощен шут от границата на наказателното поле. Той обаче рикошира в защитник, който беше на метър и половина от словака и се намираше в пеналта. "Сините" вдигнаха ръце, но реферът с категоричен жест показа какво е решението му.

58'
  • Първа смяна в Марибор - Даре Вършич влиза на терена, Блаж Връховец напуска.

54'
  • Нов много, много сериозен пропуск за Левски! Аниете и Прохазка опитаха двойно подаване, което наглед изглеждаше обречено за словака. Той продължи да гони в наказателното поле, където с тяло надделя над Ерик Янза и отблизо стреля с глава. Ханданович отрази, но това отвори шанс за добавка на Костадинов. Неговият шут обаче не попадна в очертанията на вратата.

51'
  • От началото на полувремето Марибор наложи отявлен териториален превес и това води до много грешки в играта на Левски.

• Жълт картон за Марван Кабха от Марибор.

47'
  • Бившият спортен директор на Левски Георги Иванов-Гонзо е във ВИП-зоната на "Герена", откъдето гледа мача.

• НАЧАЛО НА  ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. Левски се оттегля с аванс от 1:0 след първите 45 минути.

45+3'
  • Опит за далечен шут на Костадинов от ъгъла на наказателното поле, топката лети високо над гредата.

45+1'
  • 2 минути добавено време към първото полувреме.

• Шанс пред Венци Христов, който избра грешното решение! Веско Минев се включи отляво и центрира балонно за Аниете, който бе обречен да загуби въздушния дуел с Шулер. Последният обаче не можа да изчисти с глава и топката се озова у Христов при остър ъгъл отдясно. Нападателят реши да завършва сам и стреля неточно в аут покрай близката греда.

43'
  • Невероятна тупалка от Марван Кабха, която влиташе под гредата! Опорният халф на словенците получи пространство на около 30 метра от вратата и не се посвени да шутира с десния крак. Йоргачевич съумя да реагира и игра сигурно, като боксира над напречната греда.

41'
  • Много добра атака на Левски отдясно. Костадинов отне топката пред наказателното поле и веднага пусна вдясно за Прохазка, който напредна и центрира ниско по тревата. Ханданович се намеси решително, като с ръка пресече центрирането, а защитниците пред него изчистиха. 37'
  • НЕВЕРОЯТЕН ЙОРГАЧЕВИЧ СПАСЯВА!!! Вратарят на Левски предугади посоката на изстрела на Таварес. Бразилецът опита да стреля полувисоко и леко вляво от центъра на вратата, а Йоргачевич изби с две ръце.

30'
  • ДУЗПА ЗА МАРИБОР! Александър Александров действа много глупаво срещу Новакович и дузпата е налице. Централният защитник опита да предотврати втора добавка на Новакович, но го изрита в стомаха и датският съдия нямаше друга опция, освен да посочи бялата точка.

28'
  • Греда и голям пропуск за Марибор! Таварес се измъкна от защитата на Левски и засече много силно с глава центриране отдясно. Йоргачевич с невероятна намеса успя да отрази, а последвалата добавка на Новакович разтресе напречната греда.

28'
  • Първи точен шут за Марибор в мача. Отправи го Таварес от около 16-17 метра по диагонала отляво. Топката рикошира леко в Александър Александров, но не затрудни Йоргачевич по никакъв начин.

25'
  • Нов пропуск на Левски! Венци Христов стори и невъзможното, за да овладее кълбото пред наказателното поле. Там той влезе в люта битка с Шме, който загуби равновесие. Така Христов получи чист коридор за стрелба от около 12-13 метра, но Ханданович отби с крак.

24'
  • ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ - 1:0! Страхотна работа на Франсис Нар след голяма грешка на Адис Ходжич! Крилото на "сините" притисна Ходжич за една наглед безнадеждна топка и докато играчът на Марибор опитваше да я изрита, ганаецът му я отмъкна. Той се спусна отляво направо към вратата и въпреки острия ъгъл съумя да прокара кълбото под ръката на вратаря Ханданович.

22'
  • Голям пропуск за Левски! Франсис Нар центрира от ъглов удар, отсъден отдясно по атаката. Пиргов взе високата топка около токата на дузпата и стреля към вратата. Защитник на гостите блокира, а от вратарското поле Христов опита странична ножица, която прелетя на сантиметри над гредата.

15'
  • Ново остро влизане на Сашо Александров срещу съперник, което този път за щастие на футболиста остана незабелязано от съдията.

14'
  • Медицинска помощ за капитана на Марибор Таварес, който получи удар малко над лявата вежда. Лекарският екип на словенците го изкара извън терена, където залепи отворилата се аркада.

11'
  • Добра идея на Джереми де Ноойер, който с висок диагонален пас намери Венци Христов в наказателното поле между двама защитници. Нападателят опита да стреля от въздуха, но не улучи топката успешно и тя се дотъркаля до вратаря Ясмин Ханданович.

9'
  • Прекият свободен удар за Марибор не доведе до нищо опасно, топката беше изчистена от защитата в синьо.

6'
  • Жълт картон за Сашо Емилов Александров от Левски. Десният бек на българите влезе много грубо в краката на Бохар, който го размина с лекота.

5'
  • Нищо интересно в първите 3-4 минути. И двата тима се борят за надмощие в центъра на терена.