• 7’ Спас Делев
  • 45’ Спас Делев
  • 67’ Спас Делев
  • 66’ Робертас Вежевичус
  • КРАЙ НА МАЧА. Берое отстрани Атлантас с общ резултат 5:1 след двата мача и вече е във втория квалификационен кръг на Лига Европа.

90+4'
  • 3 минути добавено време на мача.

• Бенета изпълни много добре свободен удар на около 23-24 метра фронтално срещу вратата, но Макенджиев изби над гредата.

90+1'
  • Атлантас получи пряк свободен удар на около 26 метра леко по диагонал спрямо вратата. Максимов стреля силно и високо, но го стори право в центъра на вратата и Макенджиев нямаше проблем да улови.

85'
  • Атлантас изпълни ъглов удар отляво на вратата на Берое, при който Баранаускас бе оставен да стреля с глава. Шутът му прелетя над напречната греда зад Макенджиев.

79'
  • Последна смяна в Атлантас - Баранаускас вместо Панюков.

77'
  • Жълт картон за Швеискаускас.

72'
  • Последна смяна в Берое - Станислав Костов вместо завършилия мача с две асистенции Жуниор Мапуку.

70'
  • Гол за Берое - 3:1! Спас Делев оформи своя хеттрик в мача! Елиаш стори невъзможното, за да задържи една наглед бенадеждна топка в наказателното поле, а защитата на Атлантас не изчисти убедително. Кълбото попадна у Мапуку, който отдясно пробва диагонален удар, а Делев добута топката във вратата. Попадението на нападателя обаче падна от засада, която убягна на съдиите.

67'
  • Гол за Атлантас - 2:1! Робертас Вежевичус отсрами гостуващия тим. Овидиус Вербицкас отне топката в половината на Берое и с хубав пас изведе крилото на Атлантас сам срещу вратаря на Берое. Вежевичус изненада Макенджиев с шут в близкия ъгъл, който се оплете в мрежата.

66'
  • Втора смяна в Берое - Игор Джоман напусна игра, на негово място се появи Евертон Джилио - Том.

63'
  • Медицинска помощ за Веселин Пенев, който бе ударен с коляно в кръста от Максим Максимов.

63'
  • Втора смяна в Атлантас - Бенета вместо Виркшас.

57'
  • Първа смяна в Атлантас - Швеикаускас вместо Норвилас.

55'
  • Жълт картон за Жуниор Мапуку, който нанесе удар към вратата, след като му бе отсъдена засада.

55'
  • Първа смяна в Берое - Атанас Зехиров напуска игра, а на терена за официален дебют влезе Венелин Филипов.

54'
  • Панюков опита да затрудни Макенджиев с шут от пряк свободен удар. Руснакът от около 26 метра вдигна топката над стената, но я прати в ръцете на вратаря.

51'
  • Страхотна атака на Берое, но сантиметри не стигнаха на Божилов! Атанас Зехиров се спусна към наказателното поле отляво и с пета намери Спас Делев зад точката на дузпата. Той също с пета продължи към Божилов, който стреля без подготовка от дъгата, а кълбото профуча покрай дясната сглобка.

49'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Играчите на Атлантас подновиха играта от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. Берое води уверено срещу Атлантас с 2:0.

45+3'
  • 2 минути добавено време към първата част.

• Гол за Берое - 2:0! Спас Делев отбеляза второто си попадение в срещата! Жуниор Мапуку бе изведен сам отляво, тръгна към наказателното поле и пусна хубав пас към Делев при далечната греда, а нападателят нямаше как да сбърка от няколко метра.

45'
  • Голям пропуск на Джоман след страхотна комбинация на Берое! Домакините проведоха постепенно нападение, което завърши с чудесно двойно подаване между Елиаш и Джмоман, извело последния сам срещу вратаря. Вътрешният халф опита техничен прехвърлящ удар към далечния ъгъл, който елиминира вратаря, ала не намери очертанията на вратата.

43'
  • Темпото на мача видимо поспадна в последните минути. Берое опитва да изненада съперника с чести ротации в предни позиции, където Божилов, Мапуку и Спас Делев си сменят местата.

• Временно гостите са с човек по-малко на телена, тъй като Едгарас Жарскис получаваше медицинска помощ зад вратата на Берое.

40'
  • Невероятен гаф на Венци Василев почти подари гол на Атлантас! Бранителят подцени една изритана от литовския вратар топка и я върна твърде слабо към Благой Макенджиев. Панюков се възползва от подаръка и излезе сам срещу вратаря на Берое по диагонала. Руснакът стреля силно към далечния ъгъл, ала Макенджиев с хубав рефлекс го парира.

34'
  • Феновете на дошли на стадиона в Стара Загора днес са приблизително 7800 души и подкрепят мощно своите любимци.

• Панюков стигна до първата наистина чиста ситуация за Атлантас, само че преди да стреля към Макенджиев съдията правилно отбеляза фаулът на руснака срещу Венци Василев.

25'
  • Втора супер намеса на Малинаускас! Жуниор Мапуку нанесе плътен диагонален удар от границата на наказателното поле и досущ като Божилов отпреди минути, потърси долния десен ъгъл на вратата. Стражът на гостите пак бе на мястото си и отрази.

16'
  • 15'
  • Страхотен шут на Божилов от дистанция! Бившият играч на Черно море получи на около 23 метра от вратата и нанесе мощен шут с левия крак, който отиваше в далечния долен ъгъл. Вратарят на Атлантас с хубав плонж изби в корнер.

15'
  • Жуниор Мапуку получи топката след грешка в защитата на литовците и останал сам срещу бранител в жълт екип опита да мине покрай него. Нападателят на Берое бе затворен добре и опита шут отдалеч, след като видя, че Малинаускас е далеч пред голлинията си. Ударът не се получи и попадна в ръцете на стража.

10'
  • Гол за Берое - 1:0! Спас Делев изпълни по чудесен начин прекия свободен удар, който Елиаш спечели! Бившият играч на Локомотив Пловдив от около 22 метра по диагонала завъртя кълбото неспасяемо над стената, а вратарят на Атлантас не мръдна от мястото си.

7'
  • Жълт картон за Довидас Виркшас, който препъна грубо Елиаш точно пред наказателното поле.

6'
  • Берое имаше шанс да се разпише след само 42 минути игра. Неманя Милисавлевич проби отляво и центрира при първата греда, където Мапуку не очакваше подарък от пазача си, който не улучи топката. Нападателят на старозагорци обаче не можа да я овладее и тя попадна в ръцете на Малинаускас.