0 : 2

• 22’ C. Bacca
  • 27’ D. Carrico
  • Край на мача

• Йосип Иличич с престъпен пропуск срещу Рико, който отново бе на висота! Словенецът направи чудесно двойно подаване със съотборник и излезе сам срещу вратаря, но реши да бъде твърде техничен в завършващата фаза и само чукна топката покрай вратаря. Испанецът реагира чудесно и макар първо да посегна с крак, коригира реакцията си и с лявата ръка улови кълбото.

80'
  • Фиорентина пропусна идеална възможност да защити честта си! Домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като Криховяк фаулира преминаващия покрай него Давид Писаро в наказателното поле. От бялата точка Йосип Иличич тотално се провали, след като мощният му шут прелетя високо над целта.

67'
  • Чудесна атака на Севиля отдясно. Карлос Бака се изнесе към фланга, за да получи, а след това изведе Коке сам по диагонал срещу вратата. Крилото влезе почти до вратарското поле и върна назад, ала Видал беше далеч и не можа да стигне подаването.

60'
  • Невероятно двойно спасяване на Серхио Рико! Първо Мохамед Салах си освободи пространство за шут от границата на наказателното поле. Египтянинът шутира фронтално срещу вратата от около 16-17 метра, а Рико плонжира, за да отклони встрани. Впоследствие Йосип Иличич стигна до гълбото и от няколко метра беше сигурен, че ще отбележи, ала с крак стражът на Севиля пак опази мрежата си суха.

52'
  • B. Valero получи жълт картон.

49'
  • Начало на второ полувреме

• Край на първо полувреме

• Страхотен шнас за Севиля! Спокойно резултатът може да стане още по-изразителен за гостите, след като Коке се измъкна сам срещу вратаря след чудесен извеждащ пас от крилото. Останал очи с очи срещу Нето, испанецът реши да го прехвърля, но прати топката над гредата.

39'
  • E. Banega получи жълт картон.

34'
  • Добра намеса на Серхио Рико. Давид Писаро отправи тежък изстрел от дистанция, а стражът на Севиля изби над гредата.

30'
  • D. Carrico отбеляза гол - 0:2 за Севиля и финалът изглежда повече от сигурен за тях! Поредната доза разсеяна игра в отбрана за Фиорентина позволи на гостите да ги изненадат от статично положение за втори път. Дългото подаване бе насочено към Коке отдясно, който въздуха отклони към вратарското поле, а след лек рикошет за Даниел Карисо остана най-лесното - да се разпише от упор.

27'
  • S. Savic получи жълт картон.

26'
  • C. Bacca отбеляза гол - 0:1 за Севиля! Фаул срещу Алейш Видал отдясно по атаката на испанците предостави добра възможност за центриране пред Евер Банега. Халфът пусна остра и ниска топка по тревата, която премина покрай няколко играчи, за да се озове у Карлос Бака във вратарското поле. Колумбиецът нямаше как да сбърка от 2-3 метра, пращайки кълбото под лявата сглобка.

22'
  • D. Pizarro получи жълт картон.

21'
  • Първата чиста ситуация в мача и тя бе за Фиорентина! Йосип Иличич центрира от корнер отдясно по атаката, а Гонсало Родригес бе оставен без опека на първа греда, където връхлетя върху топката. Изстрелът му с глава бе насочен към обратния ъгъл, ала вратарят Серхио Рико с фамозен рефлекс изби.

17'
  • Претенции за дузпа от страна на Севиля, които обаче бяха неоснователни. Алейш Видал успя да се справи с Маркос Алонсо отдясно по атаката, след което влезе в по аутлинията в наказателното поле, където Алонсо му отне топката с шпагат в гръб. Бранителят на Фиорентина действа чисто и въпреки горещите апели на Видал, дузпа за гостите не последва.