• КРАЙ НА МАЧА - 2:1 ЗА ШВЕЦИЯ СРЕЩУ ДАНИЯ.

• Нуелош изстрел с глава на Йоргенсен, но топката излиза в аут.

89'
  • Гуидети смени Ибрахимович в състава на Швеция.

82'
  • Гол за Дания - 2:1! Николай Йоргенсен засича топката отблизо, след като друга датска резерва - Поулсен, отигра топката с глава.

80'
  • Форсберг центрира хубаво към Ибрахимович, но нападателят не успява да насочи топката към вратата.

74'
  • Брайтуайт бе сменен от Поулсен в състава на Дания.

70'
  • Ларсон смени Дурмаз в състава на Швеция.

68'
  • Двойна смяна в състава на Дания. Хойберг влиза на мястото на Фишер, а Йоргенсен сменя Каленберг.

55'
  • Ибрахимович праща топката в мрежата на Дания, но той е в засада, която е маркирана.

54'
  • 2:0 за Швеция! Ибрахимович е точен от бялата точка.

50'
  • Дузпа в полза на Швеция! Форсберг преплете краката си с тези на Каленберг и бе препънат.

49'
  • Хубав удар с глава на Ибрахимович, но встрани от целта.

48'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ.

45+3'
  • Опасен шут от фаул на Ибрахимович, но Шмайхел спасява.

45+3'
  • 1:0 за Швеция! Емил Форсберг бележи след центриране по трева отдясно.

45'
  • Много сериозен пропуск на Бенднтер след пас на Ерикен. Има и леко задържане на фланелката на Бендтнер.

44'
  • Ибрахимович стреля от удобна позиция на границата на пеналта, но топката преминава встрани от левия стълб.

39'
  • Фаул в полза на Дания. Ериксен стреля в човек от стената на шведите.

36'
  • Маркус Берг е изведен в пеналта на Дания, но пропуска отново.

30'
  • Принудителна смяна заради травма в състава на Швеция - Антонсон напуска, сменен от Йохансон.

29'
  • Пряк свободен удар в полза на Швеция.

27'
  • Удар с глава на Маркус Берг след корнер, топката минава над вратата на Дания.

19'
  • Шмайхел спаси удара отблизо на Берг.

18'
  • Силно начало за гостите от Дания, които доминират в началните минути.

7'
  • 2'
  • НАЧАЛО НА МАЧА.

1'
  • Стадион "Френдс Арена" в Стокхолм е осветен в цветовете на Франция.

• Съставите:
    ШВЕЦИЯ: 1 Исаксон, 2 Лустиг, 3 Антонсон, 4 Гранквист, 5 М. Олсон, 6 Форсберг, 8 Левицки, 9 Шелстрьом, 21 Дурмаз, 10 Ибрахимович, 19 Берг
    ДАНИЯ: 1 Шмайхел, 3 Кяер, 4 Агер, 5 Дурмиси, 6 Якобсен, 7 Квист, 10 Ериксен, 15 Каленберг, 8 Брайтуайт, 11 Бендтнер, 21 Фишер
    СЪДИЯ: Никола Рицоли /Италия/

• 2 градуса над нулата е температурата в Стокхолм. Още за времето в шведската столица вижте в Sinoptik.bg

• Факти преди мача:
    Швеция има леко предимство в баланса си срещу Дания. В 104 изиграни срещи помежду им шведите са спечелили 46, а датчаните 40. Шведите единствени надвиха Дания на Евро 92, което бе спечелено от "Червения динамит" именно в Швеция.
    Друг известен мач между двата отбора е този на Евро 2004, когато в групата на България двата тима извъртяха удобно за тях реми 2:2, което класира и двата тима. Тогава двата скандинавски съперника бяха заподозрени в липса на феърплей.
    Дания спечели с 1:0 последния мач между двата отбора, игран през май 2014 г. в Копенхаген. Мачът бе приятелски.
    Швеция никога не е печелила домакински мач срещу Дания в квалификациите и даже не е отбелязвала гол.
    Швеция не е участвала досега в плейоф за класиране на Европейско, а загуби този срещу Португалия за Мондиал 2014.
    Дания има само едно участие в европейски бараж и го печели срещу Израел с общ резултат 8:0.

• Излъчва: Diema Sport