• 14’ Илиан Мицански
  • 87’ Венцислав Христов
  • КРАЙ НА МАЧА. България победи Азербайджан като гост с 2:1.

90+5'
  • 3 минути добавено време на срещата.

• Жълт картон за Араз Абдулайев.

89+1'
  • Последна смяна за Азербайджан - Вугар Надиров вместо Уфук Будак.

89'
  • ГОООООЛ ЗА БЪЛГАРИЯ - 1:2! ВЕНЦИ ХРИСТОВ БЕЛЕЖИ! Тодор Неделев изпълни ъглов удар отляво по атаката ни, топката премина през куп от играчи във вратарското поле, а на далечната греда нападателят на Берое я връхлетя с глава, за да отбележи дебютния си гол за националния отбор.

87'
  • Последна смяна за България - Венцислав Христов вместо Михаил Александров.

83'
  • Голмайсторът на Азербайджан остана да лежи на терена след единоборство с Гаджев. Нашите продължиха атаката си за кратко, което доведе до прехвърчане на искри на терена.

78'
  • Медицинска помощ за Светослав Дяков, който получи удар с коляно в областта на кръста. Наложи се халфът да бъде изнесен с носилка, като все пак успя да се върне на терена.

75'
  • Втора смяна за България - Тодор Неделев вместо Георги Илиев.

73'
  • Втора смяна за Азербайджан - Абишов напуска, на негово място Тарлан Гулиев.

73'
  • Георги Илиев задържа умело кълбото, преди да го плъзне вдясно към Гаджев. Халфът на Левски беше непокрит на около 25 метра от вратата и стреля коварно по тревата, ала топката прелетя на метър покрай десния стълб.

72'
  • Страхотна атака на България! Играчите на Любо Пенев разиграха умело в центъра, където Миланов изостри действията с пас вдясно към Манолев. Играчът на Динамо Москва веднага центрира към близката греда, където изникна Влади Гаджев, който обаче не успя да насочи удара си с глава в очертанията на вратата.

70'
  • Вратарят Агайев допусна лека грешка, като изпълни непряк свободен удар право в Гаджев. Халфът ни веднага продължи напред към Гълъбинов, който остави за Илиев зад гърба си. Изстрелът на последният обаче прелетя далеч встрани от лявата греда.

69'
  • Първи жълт картон за наш футболист. Получава го Владимир Гаджев заради фаул срещу Назаров.

62'
  • УНИКАЛЕН ПРОПУСК НА НАШИТЕ! Владимир Гаджев се втурна отляво и със страхотен нисък пас сервира топката на Гълъбинов на две метра пред вратата. Нападателят обаче шутира право в тялото на Агайев, който изби с крак.

59'
  • Първа смяна за България - Андрей Гълъбинов вместо Илиан Мицански.

58'
  • ГОЛ ЗА АЗЕРБАЙДЖАН - 1:1! Вратарят Владислав Стоянов определено носи вина за попадението. Крилото на азерите финтира Влади Гаджев в центъра и от около 30 метра шутира към долния десен ъгъл. Стоянов направи крачка в другата посока, която не му позволи да отрази иначе наглед не много сложния удар.

54'
  • Георги Илиев умело литна Абишов в на 6-7 метра пред дъгата и веднага стреля с десния крак. Агайев плонжира към долния си ляв ъгъл и улови.

53'
  • Ъглов удар за България отдясно по атаката. Гаджев центрира към първата греда, където Манолев закачи с глава, а Георги Миланов бе затворен от двама противници и не можа да отправи удар от вратарското поле.

49'
  • Смяна за Азербайджан на полувремето - Араз Абдулайев заменя получилия жълт картон през първата част Вагиф Джавадов.

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

46'
  • Вижте попадението на Мицански

• КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. България води с 1:0 след гола на Илиан Мицански в 14-ата минута.

45+3'
  • 2 минути добавено време на първата част.

45'
  • Станислав Манолев на два пъти финтира Уфук Бадак отляво и азербайджанецът го задържа с фланелката до тъчлинията, на десетина метра от ъгловото флагче. Георги Илиев центрира остро към първа греда, където Алиев се бе върнал и изби с глава.

43'
  • Манолев опита висок пас към дъгата, там Мицански добре свали с глава към Михаил Александров, който се хвърли да засича с шпагат, но Садигов внимаваше и му попречи.

40'
  • Медицинска помощ за Рауф Алиев от Азербайджан. Най-опасният играч на домакините изпита силни болки в коляното и се наложи да бъде изнесен отстрани.

39'
  • Жълт картон за Вагиф Джавадов, който грубо подсече Станислав Манолев до ъгловото флагче в нашата половина.

34'
  • Една изритана топката от вратаря на азерите създаде смут в защитата ни, след като Апостол Попов не успя да играе с нея, а тя го прескочи и попадна право в Алиев. Нападателят опита да напредне, но Бодуров го догони и с отлична намеса я изби от краката му.

33'
  • Михаил Александров лежеше на терена, което принуди играта да бъде спряна. Все пак крилото се изправи и продължи мача

30'
  • Шуруков пробва центриране отдясно по атаката на Азербайджан, Николай Бодуров внимаваше и изби с глава точно пред погледа на Дадашов.

26'
  • Гарайев пусна чудесен пас към Джавадов пред дъгата, крилото нанесе тежък удар, но Апостол Попов със страхотен шпагат блокира удара.

25'
  • Първият жълт картон в мача е за Руслав Абишов от Азербайджан. Халфът на домакините изрита лошо преминаващия покрай него Георги Миланов.

22'
  • Станислав Манолев се пребори за топката в централната зона, тръгна към вратата и от около 30 метра по диагонала стреля към вратата. Ударът му беше лесна плячка за Агайев.

22'
  • ГООООЛ ЗА БЪЛГАРИЯ! ПОВЕЖДАМЕ В РЕЗУЛТАТА! Георги Илиев пое топката в центъра и след къс дрибъл пусна чудесен пас в уличка към измъкналия се от засадата Мицански. Нападателят на Карлсруе овладя уверено и с техничен удар между краката на Агайев отбеляза за 0:1.

14'
  • Втори сериозен пропуск за Азербайджан! Махир Шуруков центрира от пряк свободен удар, а в наказателното поле Апостол Попов изпусна Алиев, който от 7-8 метра стреля с глава над гредата.

13'
  • Уникален пропуск за Азербайджан! Владимир Гаджев изгуби доста нелепо топката в половината на домакините и това даде начало на скоростна контраатака. Алиев взе кълбото и пробяга повече от половината терен отляво, преди да намери Дадашов пред точката на дузпата. Нападателят си поведе лошо и това позволи на Влади Стоянов да избие удара му с крак.

8'
  • Ъглов удар за Азербайджан, след като Явадов почти се измъкна зад Бодуров, но капитанът ни изчисти с шпагат. Последвалото центриране прелетя високо над вратата на Владислав Стоянов.

6'
  • Ъглов удар за България. Михаил Александров пробва да разиграе късо с Гаджев, но азерите отнеха топката.