1 : 0

• 71’ Даниел Абало
  • КРАЙ НА МАЧА

90'
  • Хубав пробив на Кишада отдясно. Бразилецът нахлу в пеналта и на два пъти опита да подаде към съотборник, но защитата на АЕЛ изчисти в ъглов удар.

90'
  • Лусиано Бебе направи хубав рейд пред наказателното поле на Лудогорец и пусна вдясно към Андреас Кириаку. Резервата обаче твърде несериозно реши да шутира към вратата вместо да търси центриране и Стоянов улови с лекота.

88'
  • Смяна в Лудогорец - Себастиан Ернандес вместо Върджил Мисиджан.

87'
  • Жълт картон за Мисиджан, който попречи на бързото изпълнение на фаул.

85'
  • Смяна в Лудогорец - Шоко вместо Кайсара.

84'
  • Златински заложи на силата при изпълнението на прекия свободен удар, а топката срещна стената.

83'
  • Върджил Мисиджан направи хубав рейд отдясно към вътрешността на наказателното поле. Точно преди да влезе в него холандецът бе фаулиран от съперник.

83'
  • Смяна в Лудогорец - Теро Мантула вместо Александър Барт.

80'
  • Смяна в Лудогорец - Йордан Минев вместо Витиня.

78'
  • Фабио Ешпиньо даде хубав пас по тревата между централните бранители на АЕЛ, с който търсеше откъсващия се Дани Абало. Вратарят на кипърците излезе навреме и улови.

77'
  • Смяна в Лудогорец - Жуниор Кишада вместо Анисе.

75'
  • Смяна в Лудогорец - Вандерсон вместо Марселиньо.

73'
  • Гол за Лудогорец - 1:0! Дани Абало бележи поредния си гол на английска земя. Испанецът получи топката около точката на дузпата и с безпощаден шут в горния ляв ъгъл откри резултата.

71'
  • Смяна в Лудогорец - Христо Златински вместо Станислав Дяков.

69'
  • Страхотен дълъг пас на Анисе хвана отбраната на кипърците неподготвена. Мисиджан бе оставен непокрит и стреля директно от въздуха, но Ромеро бе излязъл навреме и блокира с тяло.

67'
  • Дани Абало се оказа на върха атаката и засече с глава центриране на Кайсара, като стреля доста над вратата.

62'
  • Смяна в АЕЛ.

59'
  • Втора смяна в Лудогорец - Фабио Ешпиньо вместо Роман Безяк.

59'
  • Добра атака на Лудогорец отляво през влезлия преди секунди Дани Абало. Испанецът центрира към далечната греда, където Мисиджан пробва изстрел от воле, но много над гредата.

56'
  • Страхотен пас на Мариус Никулау към Йоргос Елефтериу в наказателното поле. Кипърецът обаче показа лош контрол и изпусна кълбото тъкмо когато трябваше да подаде или стреля.

56'
  • Първа смяна в Лудогорец - Дани Абало вместо Йерун Луму.

55'
  • Грешка в отбраната на Лудогорец позволи на АЕЛ да излезе в ситуация трима срещу двама. Едмар обаче не даде достатъчно прецизен пас към Гикиевич, който загуби топката в наказателното поле.

52'
  • Сблъсък между Кайсара и Карлитос Соарес, който се хвана за лицето и отправи претенции към съдията, че е бил ударен с лакът.

49'
  • Смяна на полувремето за АЕЛ.

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45+1'
  • Много красива атака на Лудогорец отдясно. Луму и Кайсара разиграха умело по фланга, като бразилецът центрира остро по тревата към точката на дузпата. Там Безяк стреля от движение, но в аут покрай близкия долен ъгъл.

45+1'
  • Луму си спечели пряк свободен удар отдясно точно пред ъгъла на наказателното поле. Младият холандец реши да не центрира и стреля ниско, но играч на АЕЛ изби в ъглов удар.

42'
  • Мисиджан получи отляво по атаката, направи хубав финт с тяло, за да се освободи и центрира прострелно. Там бранител в жълт екип подложи крак и блокира подаването.

41'
  • Гикиевич и Стоянов получиха медицинска помощ, след като се сблъскаха в ситуацията преди малко.

40'
  • Карлитос Соарес направи пореден пробив отляво по атаката на своя тим, като принуди Йерун Луму да го фаулира. Лусиано Бебе фалцира топката пред вратарското поле, където Владислав Стоянов не прецени добре излизането си. Това даде шанс на Гикиевич да стреля с глава, но той го стори над гредата.

38'
  • Мачът преминава в спокойно темпо, като все още нито един от двата отбора не е стигнал до чисто голово положение.

• Жълт картон за Абел Анисе, който задържа Гидилеи за фланелката.

32'
  • Моци фаулира Сардинеро, който го размина с лекота отдясно по атаката на кипърците. Лусиано Бебе центрира от прекия свободен удар, но подаването му прехвърли купа от играчи.

29'
  • Лудогорец отново опита атака през центъра, където серия от рикошети даде шанс на Марселиньо да шутира от границата на наказателното поле. Каду застана на пътя на топката и тя се отклони от тялото му, за да премина на метър и половина покрай дясната греда.

26'
  • Йерун Луму получи топката пред наказателното поле и веднага пробва диагонален шут към горния ляв ъгъл, който прелетя на метър над целта.

25'
  • Добра атака на АЕЛ отдясно, като Сардинеро бе изведен в наказателното поле в близост до аутлинията. Влади Стоянов внимаваше и успя да пресече подаването на испанеца.

24'
  • Жълт картон за Жуниор Кайсара.

22'
  • Лудогорец изпълни два последователни корнера пред вратата на Ромеро, но не стигна до нищо съществено в предни позиции.

20'
  • Роман Безяк се отчете с добри изяви отдясно, като се измъкна и веднага центрира по тревата към Йерун Луму, който пробиваше към вратарското поле. В крайна сметка Каду изчисти в корнер.

18'
  • Добър пробив на Карлитос Соарес отляво, който премина през няколко играчи на Лудогорец, преди да бъде спрян с дружни усилия в наказателното поле.

16'
  • Централният нападател на АЕЛ Лукаш Гикиевич получи медицинска помощ след тежък въздушен сблъсък с Абел Анисе.

15'
  • Марселиньо спечели пряк свободен удар на около 23 метра пред вратата на Ромеро. Изпълнението на бразилеца не бе добро, но топката стигна до Безяк в наказателното поле. Словенецът веднага стреля с десния крак, ала без да застраши вратата на противника.

14'
  • Луму догони една безнадеждна топка отдясно, но бе затворен добре от Сиелис, а след това опитът за преса от страна на шампионите не доведе до опасност за Ромеро.

13'
  • Добра атака за АЕЛ отдясно, при която Лусиано Бебе проби към наказателното поле, но там бе спрян от Моци.

10'
  • Лудогорец владее повече топката в първите минути на срещата, като до този момент нито един от двата отбора не е успял да направи опасна атака.