FT .

1 : 4

• 44’ S. Aguero
  • 7’ E. Mangala (o.g.)
  • 23’ Coutinho
  • 32’ R. Firmino
  • 81’ M. Skrtel
  • Край на мача

• N. Clyne получи картон

85'
  • Мартин Шкъртел прави мизерията за Сити пълна. Словакът с мощен шут от границата на наказателното поле препарира Харт за четвърти път - 4:1!

81'
  • Кристиан Бентеке се озова сам срещу Джо Харт,но ударът му беше спасен от английския национален страж.

80'
  • Келеши имаше страхотен шанс да намали изоставането на Сити, но ударът му мина встрани от вратата.

78'
  • Невероятен шанс за Сити! Рахийм Стърлинг се озова сам срещу Миньоле, но тръгна да го лъже и трябваше да подаде към Агуеро. Аржентинецът направи един финт и стреля, но белгийският страж изби великолепно.

64'
  • Всичко можеше да свърши в 62-та минута. Филипе Коутиньо реализира, преодолявайки вратаря Джо Харт, но попадението му беше отменено заради засада.

63'
  • Невероятен пропуск на Роберто Фирмино. Той се озова сам срещу Харт, но стражът изби в корнер свирепия му удар.

60'
  • Ответната реакция на Ливърпул не закъсня, като хубава атака направи Алберто Морено, но ударът му срещна тялото на защитник и не се стигна до гол.

56'
  • Страхотен шанс за Манчестър Сити да намали още резултата. След страхотно центриране на Де Брюин на далечната греда Агуеро можеше да се разпише с глава, но в последния момент Джеймс Милнър изчисти.

55'
  • E. Can получи картон

47'
  • Начало на второ полувреме

• Край на първо полувреме

• Манчестър Сити намали чрез голямата си звезда Серхио Агуеро. Аржентинецът се разписа с далечен удар от границата на наказателното поле, който не остави шансове на Симон Миньоле. Така "гражданите" намалиха на 1:3.

44'
  • L. Lucas получи картон

38'
  • Още един фрапантен пропуск пред Харт! И пак Фирмино не успя да се разпише, като диагоналният му удар мина на 3-4 сантиметра встрани от вратата.

37'
  • Ливърпул направо се подиграва с Манчестър Сити в този мач! Роберто Фирмино се озова сам срещу Харт, но би в тялото му.

36'
  • R. Firmino отбеляза гол

32'
  • Коутиньо изпусна да направи резултата 3:0. Ударът му от далечна дистанция беше избит от Джо Харт.

32'
  • Ливърпул вече води с 2:0! Героят е Филипе Коутиньо, който се разписа, след като изработи и първото попадение на тима си. Роберто Фирмино проби и стигна до наказателното поле, където пусна страхотен пас към непокрития Коутиньо и той хлъзна топката между краката на Джо Харт, за да направи 2:0!

23'
  • Първа хубава възможност за Манчестър Сити в този мач. След центриране на Кевин де Брюин, Серхио Агуеро трябваше да засече в наказателното поле, но не успя.

22'
  • Още един хубав шанс за Ливърпул, като Джеймс Милнър получи топката около границата на наказателното поле, но стреля високо над вратата.

19'
  • Ливърпул продължава да е по-активният отбор в началото на този мач. Контрите на мърсисайдци са убийствени, но засега са спирани със засади от реферите Трябва да се признае, че те са прави, а зад защитата се оказаха Адам Лалана и Филипе Коутиньо в две поредни опасни ситуации.

18'
  • Ливърпул поведе след попадение в собствената мрежа на Елиакуим Мангала. В 7-та минута Филипе Коутиньо отне една топка в половината на Сити, проби до наказателното поле и намери Роберто Фирмино. Нападателят свърна около дузпата, но там беше Мангала, който отклони топката в собствената си мрежа за 1:0 в полза на гостите.

7'
  • Мачът започна с минута мълчание в памет на жертвите от атентатите в Париж. В тяхна чест звуча и Марсилезата на стадиона в Манчестър.