• 21’ Георги Йомов
  • 30’ Мартин Станкев
  • 88’ Емил Стоев
  • 78’ Сергей Георгиев
  • КРАЙ НА МАЧА. Славия печели с 3:1 и ще играе в Лига Европа през сезон 2016/2017.

90+1'
  • Гол за Славия - 3:1! Емил Стоев убива всякаква интрига с попадение минути преди края! Страхотно двойно подаване между Балджийски и Ивайло Димитров беше в основата на гола. То позволи на Димитров да нахлуе в наказателното поле отляво, а после да вдигне топката към далечната греда. Там Стоев стреля с глава и макар да имаше двама играчи на Монтана пред голлинията, те не успяха да му попречат.

88'
  • Последна смяна за Славия - Георги Йомов излиза, на негово място до края Владимир Семерджиев.

86'
  • Медицинска помощ за Балджийски, който бе ударен по главата при дуел за висока топка.

84'
  • Гол за Монтана - 2:1! Резервата Сергей Георгиев намалява резултата! Цветан Варсанов пусна много хитър пас в уличка за Георгиев, който мина между Буров и Велков. Нападателят влезе в наказателното поле и шутира ниско по диагонала, за да преодолее Кирев.

78'
  • Трета греда за Славия в мача! Балджийски получи достатъчно пространство, за да стреля от дъгата. Той завъртя фалцово топката над Христо Иванов, ала топката кацна върху напречната греда и излезе в аут.

77'
  • Втори жълт и респективно червен картон за Георги Пашов от Монтана! Десният бранител на Монтана задържа за фланелката Тодор Буров и съвсем заслужено бе изгонен.

77'
  • Жълт картон за Георги Йомов от Славия.

76'
  • Невероятно самоотвержена изява на Цветомир Панов, който предотврати сигурен гол за Монтана! Сергей Георгиев направи ново силно включване отдясно и този път с пас по тревата намери Атанас Илиев сам срещу Кирев. Таранът финтира вратаря и после стреля към опразнената врата, ала току пред голлинията Панов дотича и с шпагат изби в ъглов удар.

71'
  • Втора смяна в Славия - Ивайло Димитров замени Мартин Станкев.

67'
  • Страхотно спасяване на Марио Кирев! Сергей Георгиев получи пространство отдясно и напредна за Монтана, след което центрира много точно. Иван Коконов бе оставен без опека и от около 7 метра стреля с глава, като заби топката в земята. Тя щеше да влети под гредата, ако Кирев не бе реагирал и избил в корнер.

63'
  • Вратарят на Монтана Христо Иванов изненадващо увисна при центрирането на Емил Стоев отляво. Така Станкев получи шанс да отиграе пред самата голлиния, но не очакваше този подарък и изкара топката в аут.

58'
  • Жълт картон за Борислав Балджийски от Славия.

55'
  • Първа смяна в Славия - Сердер Сердеров излиза от игра, на негово място се появява Емил Стоев.

52'
  • Нечуван троен пропуск за Славия! Георги Йомов проби отдясно и центрира много добре към далечната греда, където Сердеров опита да стреля от въздуха. Ударът му се получи повече като подаване за Калоян Кръстев, който във вратарското поле не можа да нанесе изстрел, а след това на метър пред голлинията Балджийски също не успя да я отиграе.

49'
  • Още една смяна на почивката в Монтана. Петър Атанасов сяда на пейката, а мястото му заема Сергей Георгиев.

46'
  • Смяна на почивката в Монтана - Денислав Сергиев влезе в игра вместо Асен Георгиев.

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Футболистите на Славия подновиха битката с удар от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45+1'
  • Хубав пробив на Балджийски отдясно. Нападателят подмина съперник край аутлинията и направи опит за остро центриране, който вратарят Христо Иванов пресече.

41'
  • Гол за Славия - 2:0! Мартин Стакев се разписва в първия си мач като титуляр за "белите"! Балджийски центрира от корнер към близката греда, където крилото на Славия бе оставен без опека. Последва премерен изстрел с глава, който Христо Иванов само изгледа как спира в мрежата.

30'
  • Още една възможност за Славия. Панов показа финтове отлдясно и центрира прострелно във вратарско толе, където Пашов не изби убедително. Последва воле на Йомов от остър ъгъл, което прелетя много встрани и над целта.

27'
  • Втора греда за Славия! Балджийски се пребори за топката с Християн Илиев в половината на Монтана и се втурна напред. Той подмина Георги Ангелов и от 8-9 метра шутира ниско по диагонала. Христо Иванов нямаше как да стигне до кълбото, което се удари в левия стълб и излезе в аут.

23'
  • Гол за Славия - 1:0! Младият Георги Йомов бележи с шут по диагонала! Само секунди след пропуска на Сердеров Калоян Кръстев проби с топката в наказателното поле и от аутлинията подаде назад към Йомов. От 6-7 метра младокът простреля Иванов с шут в долния десен ъгъл.

21'
  • Греда за Славия! Уникален пропуск на Сердеров! Станкев нахлу с топката в наказателното поле отдясно и центрира към далечната греда, където Кръстев с глава свали към Сердеров. На 2 метра пред голлинията обаче младият руснак намери начин да уцели напречната греда, вместо да прониже врата на Монтана.

21'
  • Много чиста ситуация за Монтана, но Марио Кирев спасява! Петър Атанасов се озова на чиста позиция в наказателното поле и стреля мощно, ала право в тялото на Марио Кирев, който боксира.

20'
  • Шанс за Славия! Калоян Кръстев засече центриране с глава, ала не можа да отпраи по-сполучлив изстрел, с който да затрудни Иванов.

11'
  • Голяма грешка в защитата на Славия и късмет за Георги Пашов, че получи само жълт картон. Балджийски получи топката в дълбочина и се оказа сам срещу вратаря, преследван от трима бранители. Нападателят на Славия се забави с овладяването на топката и така Пашов го застигна и фаулира. Съдията Таско Тасков обаче реши да не го гони, а му вдигна само жълт картон.

8'
  • Шанс за Славия, след като вратарят на гостите Христо Иванов увисна при центриране. От остър ъгъл обаче Калоян Кръстев не можа да уцели вратата.

3'
  • НАЧАЛО НА МАЧА. Първият удар по топката е за гостите от Монтана.

1'
  • Принудителна промяна сред титулярите за Славия - Димитър Пиргов е получил контузия по време на загрявката преди мача. Затова Стефан Велков ще заеме мястото му сред стартовите 11 за домакините.

• Стадион: Александър Шаламанов
    Рефер: Таско Тасков
    Излъчва: Darik radio, Diema, Diema, Darik radio