• КРАЙ НА МАЧА

90+3'
  • Последна смяна в Славия - Николай Димитров-Хичо прави повторен дебют в родния футбол, като заменя Домовчийски.

89'
  • Пряк свободен удар за Верея, на около 28-29 метра от вратата на Славия. Методи Костов се нагърби да стреля върпреки сериозната дистанция, а Кирев реши да не рискува и изби в корнер.

86'
  • Жълт картон за Васил Калоянов от Верея , който задържа с ръка Андреа Христов.

81'
  • Чудесна атака на Славия отдясно, след като Сердеров се измъкна от Костадин Слаев. Руснакът задържа търпеливо и с пас по тревата намери Домовчийски около дузпата. Той от своя страна върна за Иван Минчев, чийто шут се отклони от Илия Мунин, за да излезе в корнер.

79'
  • Жълт картон за Георги Ангелов от Верея след груб фаул срещу Васев.

73'
  • Последна смяна във Верея - Методи Костов заменя Зафиров, гостите хвърлят всичко в атака.

72'
  • ГОЛ ЗА СЛАВИЯ - 3:1! Божидар Васев бележи за втори път в мача! Зафиров опита да попречи на Домовчийски да овладе при ъгъла на наказателното поле, ала вместо това чукна топката към Карабельов. Той с пас между двама бранители изведе Васев сам срещу Караджов отляво, а от 5-6 метра крилото технично търкулна кълбото между краката на вратаря.

69'
  • Втора смяна във Верея - Илиян Йорданов заменя Педро Еуженио.

64'
  • Домовчийски хубаво овладя на гърди едно дълго подаване пред дъгата, след което с техничен финт се обърна и стреля към вратата. Без проблеми за Караджов, който само вдигна ръце, за да улови.

63'
  • Жълт картон за Илия Мунин от Верея за изключително груб шпагат отзад в краката на Домовчийски.

62'
  • Искри между Цветанов и Омар Абуд, който се ядоса на нападателя на Верея заради това, че последният го задържа за фланелката. Двамата опряха чела, но Цветанов спортсменски подаде ръка и напрежението се уталожи.

58'
  • Далечен шут на Васил Калоянов. Халфът пробва късмета си от около 27-28 метра, а всичко завърши с комфортно спасяване на Кирев.

54'
  • Славия опита интересна атака през центъра, като Домовчийски пробва пас в коридор за Карабельов, но подаването беше пресечено. Все пак Карабельов се пребори за кълбото и с петичка пробва да го отклони за Семерджиев, който почти се измъкна от опеката на Илия Мунин.

52'
  • Опасно и много добро центриране на Еуженио отдясно, като португалецът търсеше Васил Калоянов в пеналта. Марио Кирев трябваше да излезе почти до дузпата, за да предотврати опасността.

50'
  • Смяна на почивката и за Верея - Васил Калоянов замени капитана Елиаш да Силва

46'
  • Втора смяна в Славия, тя е извършена на почивката - Владимир Семерджиев зае мястото на Станкев.

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45+2'
  • 1 минута продължение към първото полувреме.

• Нова опасна атака на Верея отляво и пак Момчил Цветанов е главното действащо лице. Крилото първо се пребори с Мартинов за високата топка, а след това я догони и съхрани край тъчлинията. После бившият играч на Литекс и ЦСКА я провря между краката на съперника си, за да нахлуе по аутлинията. Защитниците пред Кирев с мъка се справиха с последвалото остро центриране.

42'
  • Замененият вече Стефан Велков напусна терена на "Васил Левски" с линейка, след като медицинският щаб на Славия прецени, че може би става въпрос за счупена ключица.

39'
  • Домакините от Славия поискаха дузпа от главния съдия Георги Димитров. Домовчийски получи пред наказателното поле и опита изстрел през Мунин, като от около 2 метра топката срещна спуснатата надолу ръка на бранителя. Арбитърът на срещата не счете, че има основания да отсъди наказателен удар.

34'
  • Две големи разбърквания пред вратата на Кирев, но гол не падна! Центриране на Еуженио от фаул хвана отбраната на домакините неподготвена, а след серия от рикошети топката стигна до Зафиров във вратарското поле. Защитникът не можа да нанесе удар, което доведе до ново меле, което завърши с прстрелен пас на Елиаш, до който никой не стигна.

31'
  • Първа смяна в Славия и тя е принудителна - Стефан Велков напуска игра за Славия, Андреа Христов влезе на негово място. Братът на Петко Христов застана до него в центъра на защитата, а като десен бек се върна да играе Емил Мартинов.

31'
  • Лошо приземяване на тревата като че ли доведе до тежка травма за Стефан Велков. Нападателят бе изблъскан от Сукуна с тяло и може би при падането извади дясното си рамо.

27'
  • ГОЛ ЗА ВЕРЕЯ - 2:1! Сукуна връща тима си в играта! Момчил Цветанов овладя по перфектен начин дълга топка отляво по атаката. Той напредна и с много интелигентен пас потърси Сукуна зад точката на дузпата. Велков не можа да пресече подаването, а французинът с кинжален шут прониза долния десен ъгъл.

25'
  • ГОЛ ЗА СЛАВИЯ - 2:0! Божидар Васев забива втори гол във вратата на Верея само 3 минути след предния! Васев получи кълбото отдясно и тръгна успоредно покрай границата на пеналта. Крилото опита по-скоро центриране по тревата, а топката премина покрай Владимир Зафиров и влетя в долния десен ъгъл на закъснелия Караджов.

21'
  • ГОЛ ЗА СЛАВИЯ - 1:0! Какво изпълнение само на Иван Минчев! Мартин Станкев показа техника отдясно по атаката, за да центрира между двама съперници. Топката дойде висока за Янис Карабельов на първата греда, но тупна и стигна до Сердеров в другия край на наказателното поле. Той с пета продължи вляво за Иван Минчев зад гърба си, а когато всички очакваха центриране от трудната позиция изненада всички с прехвърлящ удар.

18'
  • Момчил Цветанов овладя един нелек пас към себе си отляво по атаката за Верея, а после показа техника, за да мине покрай Мартин Станкев. Центрирането на крилото не се получи съвсем, тъй като топката едва стигна до пъва греда, но Амаду Сукуна притесни Марио Кирев достатъчно, за да избие вратаря в корнер.

10'
  • Много добра работа на Иван Минчев, който изостри атаката на Славия през центъра. Той опита да комбинира със Сердеров, който беше затворен добре от бранителите пред Караджов, а после и Домовчийски се размина с избитата топка.