1 : 0

• 59’ Емануил Манев
  • КРАЙ НА МАЧА

90+5'
  • 4 минути добавено време на мача.

• Греда за Берое! Гостите разиграха късо един пряк свободен удар и Милисавлевич копна топката за Алекс Колев, който от точката на дузпата нанесе параболичен изстрел с глава. Янко Георгиев бе матиран, ала топката срещна лявата му сглобка и остана в игра.

90'
  • Последна смяна за Нефтохимик - Ангел Грънчов замени Орачев.

90'
  • Жълт картон за Любомир Божинов от Нефтохимик.

85'
  • Втора смяна в Нефтохимик - Костадин Хазуров напуска под аплодисментите на домакинските фенове, Живко Петков ще довърши мача.

82'
  • Каква грешка на Янко Георгиев, ала гол няма! Стражът на "нафтата" се хвърли да пресича центриране от фаул, но изпусна топката. Тя подмина Алекс Колев, който опита да я догони преди да излезе в аут, ала не можа да отправи сносен удар към незащитената врата.

80'
  • Последна смяна за Берое - Алекс Колев влиза, а на пейката сяда Кохей Като.

76'
  • Страхотен шут на Вълчанов, но още по-добро спасяване на Макенджиев! Защитниците на Берое не можаха на два пъти да изчистят изсипаната в пеналта топка, а тя попадна на волето на Вълчанов. От дъгата той шутира силно и ниско към десния ъгъл, а Макенджиев изби с една ръка.

73'
  • Медицинска помощ за вратаря на домакините Янко Георгиев, който се държи за вътрешната страна на дясното си бедро.

62'
  • Жълт картон за Емануил Манев, който отпразнува гола със сваляне на фланелката.

60'
  • Гол за Нефтохимик - 1:0! Резервата Емануил Манев реализира само минутки след появата си на терена! Иван Вълчанов свърши по-тежката работа, като преодоля Венци Василев до тъчлинията отляво по атаката и тръгна мощно напред. Крилото сви към дъгата и метна изящен извеждащ пас по тревата за нахлуващия в пеналта Манев. Последният стреля мощно от движение, а кълбото рикошира в напречната греда и се оплете в мрежата.

59'
  • Опасно центриране на Веселин Пенев към Божилов в наказателното поле на Нефтохимик. Янко Георгиев излезе уверено и боксира.

57'
  • Втора смяна в Берое - Ерик Почански напуска игра, на негово място се появи Станислав Дрянов.

55'
  • Първа смяна в Нефтохимик - Александър Александров сяда на пейката, Емануил Манев влезе.

55'
  • Жълт картон за Том от Берое, който само в рамките на няколко минути извърши две доста груби нарушения.

52'
  • Много опасна контраатака за Берое, стартирала след грешен пас назад на Николай Дюлгеров. Милисавлевич се устреми напред с топката и стигна наказателното поле, ала закъсня с паса към Почански вляво и така нападателят се оказа в засада.

51'
  • Първа смяна в Берое, още на почивката - Васил Панайотов напуска игра, на негово място се появи Евертон Джилио - Том.

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Берое поднови мача с удар от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45+3'
  • 2 минути добавено време към първата част.

• Никак нелошо изпълнение на пряк свободен удар от Александър Александров. Крилото на домакините не се уплаши да стреля директно от близо 30 метра фронтално срещу вратата. В шута му имаше достатъчно сила, а топката прелетя на половин метър над напречната греда.

40'
  • Медицинска помощ за капитана на Берое Иво Иванов, който получи травма при един свой самопожертвователен шпагат. На пръв поглед изглежда, че той ще се завърне в игра.

37'
  • Мачът лека-полека започва да се изнервя. Зачестиха репликите между футболистите на двата отбора, както и броят на нарушенията.

• Жълт картон за Алекс Василев след интервенцията му отпреди малко.

34'
  • Много тежък удар между Александър Василев и вратаря на Нефтохимик Янко Георгиев. Божилов метна страхотен извеждащ пас по въздуха, а Василев опита да поведе, но го стори дълго. Въпреки това крилото продължи към топката и в опита си да я отиграе, ритна стража в лицето.

33'
  • Жълт картон за Макенджиев от Берое за спорове със съдията.

32'
  • Добро центриране на Виктор Хомей от Нефтохимик. Хазуров се извиси и почти засече топката, но се сблъска с Илия Миланов, който пострада.

32'
  • Веселин Пенев опита да отправи далечно центриране към наказателното поле за нахлуващия Божилов. Защитникът на Берое пресили подаването си, което почти се превърна в изстрел към вратата. Янко Георгиев сигурно улови.

28'
  • Първата чиста ситуация и Макенджиев се намеси решително! Пресата на Нефтохимик в центъра на терена даде резултат и Михаел Орачев отне, след което се понесе напред. Той имаше доста опции за пас вляво и вдясно, но предпочете да играе сам и шутира от дъгата към долния ляв ъгъл. Вратарят на Берое парира, ала не можа да улови, затова Иво Иванов притича и изчисти.

25'
  • Доста опасна контраатака за Нефтохимик. Домакините отнеха топката в собствената си половина и веднага последва пас към Хазуров. Той бързо продължи към Вълчанов отдясно, чието центриране беше блокирано. Хомей дотича отдясно и пробва шут, който Хазуров овладя в пеналта, ала при явна ситуация на засада.

22'
  • След нелошите като динамика първи 10 минути, темпото на мача поспадна, а двата отбора заиграха малко по-предпазливо.

• Александър Александров получи дълго подаване на скорост отляво в половината на Берое. Крилото опита остро центриране, но нямаше достатъчно подкрепа в наказателното поле и топката излезе в аут.

9'
  • Берое разигра късо ълов удар, отсъден отдясно по атаката. Милисавлевич получи и си отвори място за центриране. Сантиметри не стигнаха на Георги Божилов да отклони топката, която попадна в ръцете на Янко Георгиев.

6'
  • Опасна атака за Нефтохимик отдясно. Иван Вълчанов показа скорост и стигна до аутлинията. Там обаче Веселин Пенев блокира опита му за центриране. Корнерът пък не доведе до никаква опасност за вратата на Макенджиев, след като защитник на Берое изчисти.