• 38’ Жуниор Кишада
  • 76’ Козмин Моци
  • 90+3’ Даниел Абало
  • 19’ Бьорн Маарс Йонсен
  • КРАЙ НА МАЧА. Лудогорец победи Литекс с 3:1, а двата тима завършиха мача с по 10 души.

90+5'
  • Гол за Лудогорец - 3:1! Даниел Абало бележи секунди преди края на продължението! Бърза контраатака отляво позволи на Марселиньо и Анисе да комбинират в наказателното поле, а малгашът изведе Абало сам срещу вратаря. Испанецът запази хладнокръвие и само копна топката в мрежата.

90+3'
  • 3 минути добавено време към мача.

• Последна смяна за Литекс - Иван Горанов вместо Бьорн Маарс Йонсен.

89'
  • Нов шанс за Лудогорец! Безяк проби отляво, влезе в наказателното поле, но се отказа да стреля. Вместо това върна назад към Марселиньо, който обаче го стори много слабо в ръцете на Винисиус.

88'
  • Втора смяна за Литекс - Георги Минчев вместо Антон Недялков.

86'
  • Втори жълт и съответно червен картон за Румен Руменов! Кайсара финтира много леко младия халф на Литекс, като мушна топката между краката му, а той го задържа за фланелката.

82'
  • Последна смяна в Лудогорец - Абел Анисе вместо Върджил Мисиджан.

81'
  • Гол за Лудогорец - 2:1! Козмин Моци прави пълен обрат за шампионите! Румънецът бе изпуснат при центриране на Кайсара от пряк свободен удар отдясно и отклони с глава под гредата. Винисиус можеше да се намеси и по-добре, а топката мина между ръцете му, за да се оплете в мрежата.

76'
  • Втора смяна в Лудогорец - Роман Безяк вместо Фабио Ешпиньо

74'
  • Първа смяна в Литекс - Пауло Регула вместо Кристиян Малинов.

74'
  • Отлична намеса на Баривиейра! Мисиджан направи хитър пас към Ешпиньо, който се озова очи с очи вратаря, ала той много чисто с ръце изби топката от краката на португалеца.

73'
  • Страхотен пас в дълбочина на Съни Дяков към Дани Абало. Испанецът се отскубна зад гърба на отбраната и тръгна сам срещу вратаря. Васил Божиков обаче показа скорост и с шпагат изби топката, точно преди играчът на Лудогорец да нанесе удар.

70'
  • Първа смяна в Лудогорец - Даниел Абало вместо Вандерсон.

67'
  • Жълт картон за Антон Недялков, който също извърши много грубо нарушение.

60'
  • Втори жълт картон за Жуниор Кишада и той поема към съблекалните! Бразилецът много опасно атакува с бутоните Данило Асприля, който малко украси контакта помежду им. В крайна сметка Ивайло Стоянов прецени, че самият подход на нападателя е бил наказуем и го отстрани от игра.

56'
  • Страхотни възможности за Лудогорец! Първо Ангуло шутира от границата на наказателното поле, а Винисиус изби топката през купа от играчи. Мисиджан я овладя на около десетина метра от вратата, ала Недялков подложи крак и блокира изстрела му.

56'
  • Мисиджан си заложи топката за прекия свободен удар, който бе на около 25 метра фронтално срещу вратата. Изпълнението на крилото беше плачевно и топката прелетя в аут.

55'
  • Жълт картон за Рафаел Перес, който фаулира Мисиджан от втори опит, след като холандецът почти го размина пред дъгата.

53'
  • Жълт картон за Жуниор Кишада след груб фаул.

51'
  • Изумителен пропуск на Мисиджан! Кишада се стрелна отляво и с много тънък пас към точката на дузпата намери Мисиджан. Той като че ли се уплаши от приближаващия Перес и с десния крак стреля покрай основата на лявата греда.

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. Лудогорец и Литекс се оттеглят на почивка при 1:1.

45+4'
  • 3 минути добавено време към първото полувреме.

• Жълт картон за Никола Колев, който много грубо подсече финтиралия го Марселиньо.

41'
  • Гол за Лудогорец - 1:1! Жуниор Кишада изравни резултата! Марселиньо блесна с чудесна асистенция, която беше последният ход в една брилянтна атака на шампионите. Плеймейкърът на "орлите" от едно докосване копна топката над защитата, а Кишада овладя и само плъзна кълбото покрай Винисиус.

38'
  • Медицинска помощ за Светослав Дяков, който напусна терена на куц крак заедно с клубните лекари.

37'
  • Мощен рейд на Марселиньо! Дяков бе фаулиран в центъра, но съдията Ивайло Стоянов даде авантаж и Марселиньо пое кълбото. Бразилецът бе неуловим за противниците, пробяга целия път до наказателното поле, но изстрелът му от 11-12 метра бе твърде слаб и Винисиус се справи с лекота.

36'
  • Милчо Ангелов шутира от дистанция, но му липсваше сила и Владо Стоянов комфортно улови.

33'
  • Невероятна серия от пропуски за Лудогорец! Браян Ангуло тръгна с топката на пробив през центъра и пусна в уличка за Кишада. Нападателят укроти трудния пас и стреля с левия крак в напречната греда, а топката отскочи към непокрития Дяков. Той обаче не можа да улучи празната врата и прати изстрела си с глава в аут покрай левия стълб.

29'
  • Мисиджан получи топката вляво, но се засуети при вземането на решението и накрая реши да стреля с десния крак. Топката прелетя високо и встрани от вратата на Баривиейра.

26'
  • Жълт картон и за Кристиян Малинов, който си изпусна нервите и влезе остро на шпагат в краката на Кайсара.

24'
  • Жълт картон за Васил Божиков, който спря обещаваща атака на Лудогорец в централната зона.

23'
  • Гол за Литекс - 0:1! Бьорн Маарс отбеляза първия си гол в А група! Домакините загубиха топката в половината на гостите, а с няколко паса тя стигна до Румен Руменов отляво. Халфът не се забави да центрира към далечната греда, където Бьорн Маарс с хубав плонж насочи топката в мрежата. Владислав Стоянов докосна топката, но не успя да я избие.

19'
  • Марселиньо и Кишада добре развъртяха бранителите на Литекс отляво. Бразилското дуо на домакините размени няколко паса, които позволиха на нападателя да шутира с левия крак от около 18 метра. Топката обаче прелетя много високо над целта.

16'
  • Мисиджан се отскубна зад отбраната отляво и много находчиво върна към дъгата. Ешпиньо опита изстрел от движение, но се размина с топката и падна на терена.

14'
  • Страхотна акция на Лудогорец. Вандерсон отмъкна топката в половината на Литекс, понесе се напред през центъра и пусна вдясно за Кишада, който се озова сам срещу Винисиус. Вратарят отби удара към близкия ъгъл, но се оказа, че е имало и засада.

13'
  • Добър пробив на Мисиджан отдясно, който забави придвижването си, за да получи повече опции. Последва пас към връхлитащия от втора позиция Ешпиньо, който обаче не успя да си спре топката около дъгата.

10'
  • Началните минути предложиха няколко обещаващи атаки, които нито един от двата отбора не успя да развие докрай. Рафаел Перес напарви и две по-остри влизания срещу Марселиньо и Кишада, с които леко нажежи страстите на "Лудогорец Арена".

• НАЧАЛО НА МАЧА. Първият удар по топката е за домакините от Лудогорец.