• 65’ Димо Бакалов
  • 88’ Емил Гъргоров
  • КРАЙ НА МАЧА

90+4'
  • 3 минути добавено време на мача.

• Гол за Локомотив Пловдив - 2:0! Емил Гъргоров последва примера на Бакалов и също се разписа срещу Лудогорец! Йоан Ласиман задържа топката умело отляво в наказателното поле и с пас като по конец намери Гъргоров около точката на дузпата. Бадема стреля не много силно, ала изключително прецизно в долния ляв ъгъл, а топката срещна и гредата, преди да влезе във вратата.

88'
  • Поредният голям пропуск на Лудогорец! Натанаел изпрати фалцово центриране в наказателното поле, където Моци надскочи Крум Стоянов и с глава стреля под гредата. Ясеин Ел Каруби имаше последната дума, като с една ръка успя да избие в корнер.

86'
  • Последна смяна в Локомотив - Оливие Боне заменя Ванчо Траянов.

85'
  • Съдията спокойно можеше да изгони с директен червен картон Натанаел от Лудогорец, който удари с ръка в лицето Зоран Балдовалиев.

83'
  • 83'
  • Голям пропуск за Лудогорец! Резервата Андрей Препелица можеше да изравни резултата, след като успя да надскочи Крум Стоянов в наказателното поле и стреля с глава. Въпреки малкото разстояние до вратата румънецът не можа да уцели нейните очертания.

82'
  • Втора смяна в Локомотив - Димо Бакалов напуска, на негово място до края Йоан Ласиман.

81'
  • Смяна в Лудогорец - Андрей Препелица заменя Венцислав Керчев.

76'
  • Жълт картон за Козмин Моци.

71'
  • Медицинска помощ за Димо Бакалов, който получи свиреп удар с бутоните в гърба от Козми Моци при битката за позиция преди един корнер за шампионите.

71'
  • Жълт картон за Клаудиу Кешеру, който си позволи ироничен жест към съдията.

68'
  • Гол за Локомотив - 1:0! Димо Бакалов наказа бившия си тим! Домакините направиха много добра акция отдясно, при която Балдовалиев бе изведен на скорост в наказателното поле. Нападателят спря рязко и стреля в тялото на защитник, а от границата на наказателното поле Бакалов посрещна отскочилата топка с мощен шут, влетял до дясната греда на Борян.

65'
  • Добър шанс за Лукоки, но топката е в аут! Натанаел показа от бразилската си техника отляво, където с финтове свали Пламен Крумов на тревата. Последва центриране към далечната греда, където непокритият Лукоки с глава стреля малко над вратата.

64'
  • Далечен и мощен шут на Зоран Балдовалиев. Нападателят стреля от около 23-24 метра, но Милан Борян с хубав плонж боксира встрани.

62'
  • Първа смяна в Лудогорец - Джоди Лукоки замени Абел Анисе.

62'
  • Жълт картон за Светослав Дяков, който фаулира халфа на Локомотив Светослав Дяков.

61'
  • Защитата на Лудогорец заспа и Борян трябваше да спасява! Пламен Крумов изсипа топката отдясно по атаката, а Йордан Минев подцени топката и я остави да мине зад гърба си. Там Димо Бакалов това и чакаше, за да стреля с глава. Острият ъгъл, от който бе отправен шута, помогна на Борян да спаси.

54'
  • Емил Гъргоров центрира от отсъдения фаул, като насочи подаването пред вратарското поле, където малко случайно Александър Тунчев отклони топката към вратата. Изстрелът му бе твърде слаб и Борян улови.

51'
  • Жълт картон за Йордан Минев, който бе подминат от Димо Бакалов и го задържа.

50'
  • Смяна на полувремето в Локомотив - Зоран Балдовалиев ще довърши мача вместо Димитър Велковски.

46'
  • Феновете на Локомотив още веднъж подчертаха отношението си към съдийската бригада на мача, като надодаха силни освирквания, когато Ивайло Стоянов и помощниците му се прибираха в тунела.

45+3'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45+3'
  • 1 минута добавено време.

• На сантиметри! Кешеру изпълни по страхотен начин прекият свободен удар, който бе на около 24-25 метра по диагонал спрямо вратата. Румънецът нанесе много силен фалцов шут над стената, който облиза мрежата по цялото продължение на външната й страна.

41'
  • Жълт картон за Мартин Камбуров, който за пореден път от началото на мача влезе в пререкание с рефера.

39'
  • Ивайло Стоянов отсъди задържане срещу Кафу малко пред наказателното поле на Локомотив и играчите на домакините набързо го наобиколиха, за да търсят обяснение. Факт е, че Крум Стоянов действително задържа бразилеца, който в същото време нямаше как да стигне топката, понеже първи до нея се добра Тунчев.

39'
  • Марселиньо овладя топката на обещаваща позиция в наказателното поле. Реферът Ивайло Стоянов обаче не пропусна факта, че бразилецът си помогна с ръка и отсъди нарушение. Съдията реши да не показва жълт картон за плеймейкъра на Лудогорец.

37'
  • Пряк свободен удар за Локомотив отляво по атаката. Димо Бакалов центрира към точката на дузпата, там Камбуров отигра с глава, но твърде слабо и балонно. Борян улови сигурно във вратарското си поле.

32'
  • Жълт картон за Витиня, който фаулира Пламен Крумов.

30'
  • Емил Гъргоров опита изстрел с левия крак от много остър ъгъл в наказателното поле, Моци го блокира.

29'
  • Леко комична намеса на Борян. Велковски се справи с Натанаел край ъгловото флагче и центрира към близката греда, където никой не безпокоеше вратаря на Лудогорец, който с доста странен плонж опита да боксира.

26'
  • Кешеру се зае да изпълни прекият свободен удар и макар топката да бе по-удобна за центриране, с левия си крак нападателят шутира мощно към вратата. Ясеин Ел Каруби дори не трябваше да помръдва, за да боксира надалеч.

25'
  • Жълт картон за Крум Стоянов от Локомотив, който много грубо посече в гръб Анисе отляво на наказателно поле.

24'
  • Няколко решения на Ивайло Стоянов да не отсъди фаулове в полза на Локомотив сериозно нажежиха страстите по трибуните. Публиката посреща почти всяко отсъждане на рефера с бурни освирквания, а не липсват и обидни скандирания към Лудогорец.

• Марселиньо получи топката на метър-два пред вратата и веднага нанесе силен шут с десния крак. Топката прелетя много високо над гредата, без да застраши Ел Каруби.

18'
  • Първите десетина минути на мача минават под тоталната доминация на Лудогорец. Локомотив стигна едва до един корнер пред вратата на Милан Борян, който не донесе никаква опасност, докато почти всяка атака на шампионите по фланговете носи голяма заплаха за Ясеин Ел Каруби.

• Страхотен шанс за Лудогорец! Шампионите задържаха топката дълго пред дъгата, а накрая Марселиньо с пас надясно изведе Анисе в наказателното поле. Бившият играч на Ботев опита шут, но Крум Стоянов го застигна и блокира.

7'
  • В рамките на няколко секунди Марселиньо прати две много добри извеждащи подавания към Джонатан Кафу, но и в двата случая вратарят Ел Каруби внимаваше и изпревари бразилското острие на Лудогорец.