1 : 0

• 13’ Симеон Райков
  • КРАЙ НА МАЧА.

90+4'
  • 3 минути добавено време на мача във Варна.

• Уникален пропуск за Пирин! Мартин Тошев показа хубави финтове отдясно в наказателното поле и "завъртя" паза ча си. Последва подканящо центриране по тревата във вратарското поле, а на далечната греда последователно с топката се разминаха Маркиньос и Юлиян Попев.

87'
  • Последна смяна в Черно море - Андреас Васев вместо Курьор.

85'
  • Последна смяна в Пирин - Мартин Тошев заменя Илия Карапетров.

80'
  • Жълт картон за Стенио от Черно море за задържане срещу Маркиньос.

76'
  • Жълт картон за Мехди Бурабиа от Черно море за тактически фаул срещу Тасев.

70'
  • Матиас Курьор проби отдясно и центрира за Живко Петков, който успя да стреля с глава, но Николов блокира изстрела му.

69'
  • Втора смяна в Черно море - Вилиян Бижев напуска, Марчин Бургхард се появява в игра.

67'
  • Футболистите на Пирин наобиколиха съдията с искане за втори жълт картон на Бижев след два поредни груби фаула на нападателя. До официално предупреждение обаче не се стигна.

64'
  • Жълт картон за Вилиян Бижев от Черно море.

61'
  • Уникален пропуск на Маркиньос! Тони Тасев още с първото си докосване до топката преодоля двама играчи на домакините отляво, влезе в наказателното поле и изкара топката за Маркиньос. Непокрит на около 7-8 метра бразилецът шутира право в Китанов, който изби.

58'
  • Втора смяна в Пирин - Тони Тасев вместо Димитър Благов.

58'
  • Китанов си поигра с огъня, след като реши да показва техника, докато Антонио Хаджииванов преследваше върнатата топка към него. Стражът си поведе малко дълго, но успя да стигне до топката и да отправи пас, преди нападателят на Пирин да се приближи достатъчно.

55'
  • Добра атака на Черно море отляво. Бижев овладя с гръб към вратата, обърна се и копна топката наляво за  Симеон Райков. Той шутира силно в близкия ъгъл от около 9-10 метра. Красимир Костов не рискува и боксира в корнер.

51'
  • Хаджииванов получи хубав пас от Маркиньос отдясно по атаката. Той проби до аутлинията и опита центриране, но Китанов сигурно улови.

48'
  • Първа смяна и за Пирин - Антонио Хаджииванов заменя Тодор Траянов. Това ще доведе до рокади в схемата на гостите, като Хаджииванов застава на върха на атаката, а Маркиньос се премества зад него. Това праща Димитър Благов отдясно.

46'
  • Принудителна смяна на почивката за Черно море - Стенио заменя контузения Марк Клок.

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Черно море поднови мача с удар от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ.

45+2'
  • 1 минута добавено време на първата част.

45+1'
  • Дълъг пас на Паланков намери Живко Петков в наказателното поле. Таранът овладя технично, обърна се и стреля от около 13-14 метра. Попев обаче подложи тялото си и топката излезе в корнер.

40'
  • Жълт картон за Матиас Курьор от Черно море, който опита да притисне вратаря Костов и му влезе остро, когато стражът изритваше топката напред..

37'
  • Добри финтове на Курьор отляво по атаката и страхотен рейд. Французинът се промъкна елегантно покрай Тодор Траянов и Дюлгеров, влезе в наказателното поле и пробва центриране. Стилиян Николов обаче съумя да изчисти пред вратарското поле.

34'
  • Нови проблеми за Марк Клок, който седна на терена и се хвана за глезена. Може би контузията от влизането на Сандански е по-сериозна. Засега холандецът остава в игра, но Никола Спасов изпрати Стенио да загрява край тъчлинията.

32'
  • Клок получаваше медицинска помощ край тъчлинията след единоборството. Все пак опорният халф успя да се върне и да продължи участието си.

25'
  • Жълт картон за Янко Сандански от Пирин, който направи брутална ножица в краката на Клок.

24'
  • Първият жълт картон в мача е за Александър Дюлгеров от Пирин, който задържа за фланелката Райков.

22'
  • Симеон Райков пробва късмета си от фаул. Топката бе заложена на около 27-28 метра леко по диагонал спрямо вратата, но шутът на крилото лети високо в аут.

21'
  • Голът не успя да вкара особен импулс в мача. Темпото продължава да не се отличава с особена интензивност, като и Черно море намали настъпателността в действията си.

• Гол за домакините - 1:0! Съвсем от нищото резултатът е открит след брутална грешка в защитата на Пирин! Антон Костадинов се хвърли напълно излишно да пресича слабо подаване на Бижев към Живко Петков. Намесата му се превърна в извеждащ пас за Симеон Райков в наказателното поле, а бившият играч на Левски без проблем вкара с нисък шут в близкия ъгъл.

13'
  • Нищо интересно в първите 12-13 минути на срещата. Черно море опитва да бъде по-активният отбор и търси атаките по фланговете, но дотук не постига нищо значимо. Пирин от своя страна се е примирил с това да приема играта в своята половина и опитва да търси шансовете си с по-директен футбол.

• След доста грешки от двата отбора в първите минути на мача, Черно море стигна до два поредни корнера отляво спрямо вратата на Красимир Костов. Живко Петков скочи най-високо на първа греда и стреля с глава, ала извърши фаул, за да стигне до топката.