• 90’ Данило Асприля
  • 90+2’ Кирил Десподов
  • КРАЙ НА МАЧА

90+5'
  • Гол за Литекс - 0:3! Талантът на Литекс Кирил Десподов беше изведен сам срещу Пиргов при разредената вече отбрана на Черно море. Младокът без проблем стреля технично в долния ляв ъгъл, за да направи резултата класически.

90+2'
  • Гол за Литекс - 0:2! Данило Асприля бележи след невероятен индивидуален рейд! Увлеклите се в атаки играчи на Черно море бяха хванати на контраатака, при която Асприля пробяга повече от 60 метра с топка в крака, премина през Котев и вратаря Пиргов. Накрая колумбиецът финтира още един бранител на голлинията, преди да вкара с петичка.

90'
  • Стенио не беше далеч от изравняването на резултата! Няколко последователни центрирания на Стефан Станчев предизвикаха хаос в отбраната на Литекс, която изби слабо топката. Халфът на Черно море стреля от воле от границата на пеналта, като прати кълбото на сантиметри над горния ляв ъгъл.

85'
  • Последна смяна в Литекс - Румен Руменов вместо Кристиян Малинов.

83+51'
  • Кирил Десподов центрира от фаул, Пламен Гълъбов стреля с глава от около 13 метра. Без проблеми за Пиргов, който улавя.

82'
  • Принудителна последна трета смяна за Черно море - Бекир Расим, който влезе преди минути и доскоро лекуваше контузия, излиза, за да освободи място за Стефан Станчев.

79'
  • Изумително! Десподов можеше да се разпише само секунди след влизането си в игра! Лошо избита топка от отбраната на домакините позволи на младия нападател да поеме в наказателното поле и да стреля силно с десния крак. Топката обаче срещна страничния стълб, а след това Пиргов успя да я улови.

73'
  • Втора смяна в Литекс - Кирил Десподов вместо Уилмар Джордан.

73'
  • Жълт картон за Марк Клок, който фаулира грубо Джордан, а после влезе в диалог с Красимир Балъков.

72'
  • Нов пропуск за Черно море! Бургхард елиминира защитата на Литекс с красиво копване към Курьор, който опита с прехвърли Винисиус от едно докосване, ала изпрати опита си встрани от целта, като топката дори не можа да излезе в аут.

70'
  • Втора смяна в Черно море - Бекир Расим вместо Тодор Паланков.

63'
  • Страхотен шанс за Ликтекс! Джордан центрира отдясно, защитниците на Черно море не можаха да попречат на Асприля да излезе сам срещу Пиргов. Вратарят обаче направи няколко решителни крачки напред и успя да отрази шута на колумбиеца.

62'
  • Директен червен картон за Сашо Александров! Бранителят на домакините свърши чутовна глупост, след като при спряна игра удари с лакът в гърлото намиращия се зад него Данило Асприля.

55'
  • Смяна в Черно море - Матиа Курьор вместо Симеон Райков.

52'
  • Джордан намери много добре Страхил Попов отдясно в наказателното поле, но капитанът на Литекс се забави с изстрела си и Мишо Венков блокира шута му.

50'
  • Страхотна намеса на Васил Божиков! Симеон Райков центрира от фаул към близката греда, където Кирил Котев изпревари Винисиус и нанесе параболичен изстрел с глава. На голлинията обаче играчът с номер 13 от гостите успя да избие в корнер.

48'
  • Смяна на почивката в Литекс - Александър Цветков вместо Петрос Бумал.

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Черно море поднови мача от центъра.

• КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. Литекс се оттегля с аванс от 1:0.

45+2'
  • 1 минута добавено време на първото полувреме.

• Нов страхотен пропуск на Паланков и ново спасяване на Винисиус! Халфът получи отдясно в наказателното поле, успя да се пребори с Менди и Божиков и от около 7 метра стреля силно, ала право в тялото на бразилския страж, който боксира встрани.

42'
  • Страхотен шанс за Черно море! Коконов центрира отляво, а Мирослав Манолов изскочи във вратарското поле, за да засече. Божиков обаче блокира изстрела с тяло, макар и домакините да имаха претенции за дузпа.

30'
  • Гол за Литекс - 0:1! Малко неочаквано предвид натиска на Черно море, но гостите повеждат. Грешка на Михаил Венков отляво позволи на Страхил Попов да получи в близост до наказателното поле. Капитанът на ловчанлии веднага центрира към близката греда, където Джордан изпревари пазача си и с бедро нанесе сполучлив удар в долния ъгъл.

29'
  • Петрос Бумал опита центриране отляво, Васил Божиков стреля с глава, а топката срещна ръката на Стенио. Гостите поискаха дузпа, но съдията прецени, че изстрелът е бил от твърде близко разстояние.

24'
  • Удар на Бургхард отдалеч, след рикошет топката прелетя опасно близо над вратата на Винисиус.

19'
  • Страхотна грешка в защитата на Черно море можеше да доведе до гол за Литекс. Избита топка от ъглов удар пред вратата на Баривиейра попадан у Асприля в центъра на терена. Колумбиецът някак се измъкна от Венков, пробяга цялата половина на съперника, но бе застигнат от Котев, който с помощ и от съотборниците си блокира опасността.

• Втори изумителен пропуск за домакините! Стенио се включи много добре отдясно по атаката и от ъгъла на наказателното поле пусна прострелно подаване, което Миро Манолов засече на метър пред вратарското поле. Баривиейра показа супер реакция и спаси с крак, а при добавката от около 13-ина метра Паланков шутира високо над целта.

8'
  • Невероятен пропуск за Черно море! Миро Манолов получи топката между централните бранители на Литекс и веднага пусна елегантно вляво към връхлитащия Паланков. Халфът излезе очи в очи с вратаря, на шутира в аут покрай близкия долен ъгъл.

5'
  • НАЧАЛО НА МАЧА. Първият удар по топката беше за гостите от Литекс.

1'
  • Минути преди началото на двубоя клубната легенда на Черно море Тодор Марев, който навърши 60 години, получи специални поздравления от ръководството на клуба. Марев е рекордьор по участия за тима в елитната група със своите 422 мача.