0 : 1

• 48’ Сердер Сердеров
  • КРАЙ НА МАЧА. Славия побежди Ботев с 1:0 на "Коматево".

90+7'
  • Ненужно грозен финал на мача и червен картон за Балтанов! Халфът не сдържа нервите си и посече грубо Димитър Пиргов в половината на Славия, което означаваше втори жълт картон за него.

90+5'
  • Никола Попов разгневи Лъчезар Балтанов, след като отсъди неговв фаул срещу Емил Мартинов. Футболистът на домакините реагира гневно и получи жълт картон.

90+2'
  • Жълт картон за вратаря на гостите Георги Петков заради забавяне при изпълнение на аут. Реферът Никола Попов с жест показа на опитния страж, че вече три пъти му е правил забележка за това.

90+1'
  • 5 минути добавено време на мача назначи съдията Никола Попов.

• Последна смяна за Славия - Ивайло Димитров излиза, на негово място 18-годишният Георги Йомов. За младока това е втори пореден мач в А група.

88'
  • Жълт картон за Рихави Кифуети от Ботев.

82'
  • Поредно спасяване на Георги Петков! Йордан Христов напредна отдясно и центрира полувисоко за Мариян Огнянов, който се хвърли на шпагат, за да стреля към вратата. Изстрелът му попадна право във вратаря.

78'
  • Втора смяна в Славия - Сердер Сердеров напуска играта, на негово място Донел Муканза.

78'
  • Какво геройско спасяване на Георги Петков! Грегъри Нелсън задържа топката в наказателното поле на Славия и макар да загуби контрол, успя да си я върне от Абуд Омар на аутлинията. Холандецът веднага върна назад към непокрития Наско Милев. Талантът шутира силно от 8-9 метра, а Петков с две ръце успя да избие.

74'
  • Трета смяна в Ботев - Рихави Кифуети влиза вместо Серкан Юсеин.

69'
  • Втора смяна в Ботев - Орлин Старокин заменя Гамаков.

68'
  • Куриозна ситуация, за малко Ощипко да си вкара ефектен автогол! Абуд Омар проби за Славия отляво и центрира безадресно, а краният защитник на Ботев изненада стража си с връщане с глава.  Топката придоби неприятна парабола и само фактът, че не бе насочена във вратата, предотврати попадение.

66'
  • Отличен шанс пред Милев, ала Петков спасява! Ощипко се включи силно по левия фланг на Ботев и центрира чудесно към точката на дузпата. Там Милев надскочи Велков и стреля с глава, но право в ръцете на Петков.

65'
  • Първа смяна в Славия - Дуде Ндонгала излиза, на негово място Диего Фераресо.

64'
  • Уникален пропуск на Ивайло Димитров! Сердеров свали едно дълго подоване с елегантно подаване зад гърба си, а Димитров това и чакаше. С отлично поемане той съумя да надбяга Ощипко и излязъл сам срещу Голас опита да копне над вратаря. Изпълнението му не се получи и топката срещна тялото на стража.

63'
  • Страхотна намеса на Георги Петков! 39-годишният капитан на Славия отрази много прецизен изстрел на Тодор Неделев от пряк свободен удар. Звездата на домакините шутира фалцово над стената от около 25-26 метра, като насочи шута си в горния ляв ъгъл. Петков предусети посоката и тръгна навреме, за да избие с една ръка.

58'
  • Борислав Балджийски получава медицинска помощ, след като Йордан Христов го настъпи върху коляното, докато нападателят на Славия бе паднал на тревата. Постъпката на Христов беше напълно неволна.

54'
  • Първа смяна в Ботев - Наско Милев заменя Божидар Васев, който е с жълт картон.

53'
  • Гол за Славия - 0:1! Сердер Сердеров вкара дебютния си гол за "белите". Борислав Балджийски свърши чудесна работа отляво, като съхрани топката между трима играчи на Ботев и после с десния крак центрира във вратарското поле. Там Гамаков остана под кълбото, а Сердеров с глава отблизо стреля не много прецизно, но достатъчно, за да отбележи.

48'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. Ботев и Славия се оттеглят на почивка при резултат 0:0.

45+3'
  • Определено втората половина на първата част преминава под сериозен натиск на Ботев.

40'
  • Пореден жълт картон, вече четвърти, за Славия. Този път го получи Балджийски, който опита да отнеме топката Ощипко с шпагат, но вместо това го покоси.

38'
  • Много хубава атака на Славия, която стартира с пробив на Димитров отдясно. Той намери Балджийски в дъгата, който пък върна нещата по десния фланг с пас за Карабельов. Халфът центрира точно към Сердеров в наказателното поле, но по-скоро топката удари руснака по главата, отколкото той да нанесе успешен удар.

34'
  • Първи жълт картон и за Ботев. Получи го Божидар Васев, който при опит за задна ножица ритна Ивайло Димитров в главата.

29'
  • Продължителна атака на Ботев постави Славия под напрежение и Цветомир Панов препъна Грегъри Нелсън около границата на наказателното поле. Защитникът получи жълт картон, а реферът отсъди пряк свободен удар. Останаха обаче основателни съмнения дали всъщност пловдивчани не трябваше да получат дузпа.

28'
  • Серкан Юсеин получи удар в носа и му потече кръв, затова реферът Никола Попов го накара да напусне терена, за да получи медицинска помощ.

25'
  • Втори жълт картон за Славия. Получи го левият бек Абуд Омар. Кениецът удари с ръка в лицето Лъчезар Балтанов при единоборство между двамата.

19'
  • Първа опасност в мача. Славия изпълни ъглов удар вляво от вратата на Виктор Голас, като топката не бе изчистена успешно при първа греда. Тя се вдигна високо и попадна у Ндонгала на около 12-13 метра по диагонала. Французинът стреля от воле, ала Гамаков изчисти в нов корнер.

18'
  • Първи жълт картон в срещата. Получава го Емил Мартинов от Славия, след като попречи на бързо изпълнение на пряк свободен удар около централния кръг.

10'
  • Добър пас по въздуха от Ощипко към Грегъри Нелсън, който избяга на левия фланг. Нападателят опита да се пребори със Стефан Велков в наказателното поле и извърши фаул.

9'
  • Нищо интересно в първите минути на срещата. Дотук има повече единоборства, отколкото точни подавания, като и Ботев, и Славия се стремят да наложат надмощие в центъра.

• Начало на мача. Гостите от Славия изпълниха първия удар по топката.