FT .

0 : 2

• 64’ Антонио Ливраменто
  • 90+3’ Димитър Велковски
  • КРАЙ НА МАЧА. Локомотив победи Ботев с 2:0 в последния кръг на А група за сезон 2014/2015 и се отдаде на празненства на терена.

90+5'
  • Гол за Локомотив - 0:2! Димитър Велковски бележи дебютния си гол в А група! Владислав Романов се измъкна отдясно и надбяга защитата на домакините. Крилото стреля към далечния ъгъл, Стаховяк изби, ала резервата Велковски дотича и стреля в празната врата.

90+3'
  • Смяна в Локомотив - Славчев вместо Йордан Тодоров.

90+2'
  • 4 минути добавено време на срещата.

• Жълт картон за Мариян Огнянов.

90'
  • Смяна в Ботев - Алекс Колев вместо Радослав Терзиев.

89'
  • Жълт картон за Ливраменто, който се бавеше умишлено с напускането на терена при смяната си.

87'
  • Смяна в Локомотив - Велковски вместо Ливраменто.

87'
  • Смяна в Локомотив - Даниев Васев вместо Даниел Генов.

81'
  • Жълт картон за Елтон от Локомотив.

77'
  • Много добра продължителна атака на Ботев! Иван Цветков бе организаторът, като първо опита да разтегне вляво, но след като Елтон се намеси, капитанът на пловдивчани задържа умело, преди да намери Мариян Огнянов. Халфът центрира остро, а Трифонов изчисти, но го стори право към Йордан Христов. Той нанесе мощен шут, прелетял на сантиметри покрай лявата греда.

76'
  • Втора смяна в Ботев - Божидар Васев вместо Лазар Марин.

75'
  • Медицинска помощ за Даниел Генов, който пострада в единоборство. По всичко личи, еч играчът все пак ще продължи.

74'
  • Страхотно включване на Ливраменто в атака! Халфът пусна към Йордан Тодоров вдясно и тръгна напред, а крилото на Локомотив центрира перфектно, за да го намери непокрит на около 7-8 метра от вратата. Португалецът стреля с глава, но остана под топката и затова изстрелът му прелетя над гредата.

71'
  • Гол за Локомотив - 0:1! Антонио Ливраменто бележи след чудовищна грешка в защитата на домакините! Стражът изпълни аут с късо подаване към Иршак, който си поведе лошо и Генов му изби топката. Ливраменто я пое и стреля от около 25 метра, а Стаховяк бе затруднен от рикошет и кълбото се оплете в мрежата.

64'
  • Първа смяна в Ботев - Гамаков излиза, влиза Дрянов.

63'
  • Мачът е временно прекъснат заради куриозен инцидент - две от пръскачките около централната зона внезапно се включиха, което даде шанс на играчите за картък отдих и някоко глътки вода.

62'
  • Остро включване на Филип Филипов в атака за Ботев. Защитникът опита да центрира от аутлинията, но подаването му бе изчистено в ъглов удар.

60'
  • Мариян Огнянов много добре отвори атаката на Ботев с пас вляво за Лазар Марин, който имаше достатъчно пространство, за да центрира, ала подаването му отлетя в аут.

54'
  • Първи жълт картон в срещата и той е за Томаш Иршак от Ботев.

53'
  • Хаджиев получи топкато извън наказателното поле и не се поколеба да стреля по диагонала. Крилото потърси близкия долен ъгъл на вратата, а топката спря във външната страна на мрежата.

51'
  • Страхотно меле пред вратата на Митрев! Иван Цветков и Чунчуков последователно опитаха изстрели по посока вратата на Локомотив София, което създаде огромна суматоха в наказателното поле. Накрая и Марин получи шанс да отиграе топката, но Елтон го затвори и в крайна сметка топката излезе в аут.

50'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Ботев поднови битката в Коматево с удар от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. Резултатът в Коматево е 0:0 след 45 минути игра.

45+2'
  • Далечен шут на Том, който стреля силно от около 25 метра. Топката излетя встрани и над целта.

45+1'
  • 1 минута добавено време на първата част.

• Иван Цветков тръгна отляво и сви към наказателното поле, след което изведе Лазар Марин зад отбраната, а флагът на страничният съдия остана долу. Крилото веднага пробва да намери капитана си с центриране, но Румен Трифонов изчисти в тъч.

42'
  • Локо София беше близо! Йордан Тодоров получи отдясно в наказателното поле и с рязък финт остави пространство между себе си и Даниел Златков. Последва ниско центриране към първа греда, където Генов се хвърли да засича, но не стигна до топката.

38'
  • Иван Цветков направи хубав пробив отдясно по атаката за домакините, финтира двама играчи в наказателното поле, ала в крайна сметка Бранеков се намеси вещо и изби топката от краката му, преди капитанът на Ботев да стреля.

36'
  • Уникален шанс за Локомотив! Гостите осъществиха бърза контраатака отдясно, при която Романов потърси Генов с центриране в наказателното поле. Нападателят се размина с топката, която стигна до абсолютно непокрития Йордан Тодоров. Опитният играч финтира Стаховяк и стреля високо към вратата, ала Милен Гамаков с глава изчисти пред голлинията.

29'
  • Шанс за Ботев! Чунчуков стори и невъзможното, за да достигне до наглед безнадеждна топка, която защитник на Локомотив София опита да гардира край аутлинията. Нападателят я чукна към Марин, който от остър ъгъл и във вратарското поле нанесе удар към вратата. Митрев скъси навреме дистанцията и изби.

28'
  • Медицинска помощ за Божидар Митрев и Цветелин Чунчуков, които се сблъскаха в битката за една спорна топка в наказателното поле. В крайна сметка съдията отсъди фаул в атака на нападателя, а и двамата футболисти продължиха участието си в мача.

16'
  • Томаш Иршак потърси с дълъг пас Мариян Огнянов в наказателното поле. Халфът на Ботев достигна топката вляво от вратата, но в опита си да свали към съотборник, я прати в ръцете на вратаря.

14'
  • Чиста ситуация за Локомотив, но гол няма! Даниел Генов смени рязко посоката отдясно по атаката изведе Том сам в наказателното поле. Бразилецът шутира по диагонала с десния крак, но Стаховяк се хвърли и отрази.

8'
  • Първата интересна ситуацията в мача! Цветелин Чунчуков се измъкна на ръба на засадата, за да получи подаване отдясно в наказателното поле. Нападателят реши да стреля към далечния ъгъл, а Божидар Митрев докосна топката така, че тя да излезе в корнер.