• 45+2’ Александър Колев
  • 49’ Зоран Балдовалиев
  • Край на мача! Ботев - Локо Пловдив 1:1!

90+4'
  • Георги Вълчев стреля от дистанция от гранцата на наказателното поле, но вратарят улови топката.

90+2'
  • Страхотен шанс за Ботев! Нико Варела центрира от фланга и Алекс Колев стреля от вратарското поле с глава. Но вратарят Ел Харуби спаси невероятно с една ръка.

87'
  • Още една смяна в Ботев. Излиза Мариян Огнянов, влиза Серкан Юсеин.

84'
  • Продължително меле пред вратата на Локомотив, но и трите удара на играчите на Ботев бяха избити от защитници.

83'
  • Последна смяна за Локомотив в мача. Влезе Димо Бакалов на мястото на Йоан Ласиман.

82'
  • Невероятен пропуск за Ботев! Божидар Васев намери Алекс Колев зад защитата и той стреля опасно от няколко метра, но право в тялото на Ел Харуби! Страхотен шанс беше пропилян за Ботев.

78'
  • Георги Кабаков спести чист втори жълт картон на Оливие Боне от Локомотив. Играчът от Нигер подсече Мариян Огнянов пред наказателното поле и заслужаваше категоричен картон. Но реферът си замълча.

77'
  • Пореден жълт картон в мача. Получава го Крум Стоянов за нарушение близо до тъча.

70'
  • Гласувай за Играч на мача ТУК!

67'
  • Вратарят на Локомотив също получава жълт картон.

65'
  • Алекс Колев е декориран в жълто за сдърпване с вратаря Ясин ел Харуби.

65'
  • Най-после шанс за Ботев след почивката. Лъчезар Балтанов стреля от около 15 метра, но изстрелът му беше слаб и не затрудни особено Ел Харуби.

62'
  • Жълт картон и за Бирсент Карагерен за жест към съдията.

60'
  • Първа смяна и за Ботев. Излиза Даниел Генов, на негово място влиза Божидар Васев.

58'
  • Оливие Боне стана вторият декориран в жълто играч на Локомотив. Играчът от Нигер беше предупреден заради грубо влизане в краката на Лъчезар Балтанов.

58'
  • Неочаквано добър шанс за Локо. След центриране от корнер Валентин Галев изби нескопосано топката и тя летеше към вратата му. На голлинията обаче Лазар Марин изби с глава.

52'
  • Зоран Балдовалиев изравни за 1:1! Мартин Камбуров получи топката пред наказателното поле и я продължи към Балдовалиев. Македонецът с лек, но премерен удар преодоля Валентин Галев и изравни резултата с първото си докосване на топката в мача.

49'
  • Втора смяна за Локо. Излиза младият Христо Стамов, влиза Крум Стоянов.

46'
  • Първа смяна за Локомотив Пловдив. Излезе Дани Кики, влезе Зоран Балдовалиев.

46'
  • Начало на второто полувреме!

46'
  • Край на първата част! Ботев води с 1:0 на почивката!

45+3'
  • Алекс Колев откри резултата за Ботев точно преди почивката! Нападателят беше изведен с едно докосване от Мариян Огнянов зад защитата, той напредна и с удар от малък ъгъл отляво на вратата в далечния ѝ ъгъл препарира Ел Харуби за 1:0! При тази ситуация останаха съмнения за засада, а повторенията показаха, че такава има.

45+2'
  • Две минути продължение на първата част.

45+1'
  • Втори жълт картон за играч на Ботев. Получава го Лазар Марин за нарушение в центъра, но с което спря зараждаща се опасна контраатака на Локомотив.

43'
  • Медицинска помощ за Лъчезар Балтанов. Той се строполи в центъра и се държи за коляното. Халфът обаче се изправи на крака и ще доиграе мача.

40'
  • Битката се премести в центъра на терена и двата тима не създават никакви опасности в последните минути пред двете врати.

37'
  • След пряк свободен удар, играчите на Ботев създадоха опасност. Първо Даниел Златков не можа да уцели топката със задна ножица, а после при добавката Даниел Генов стреля високо над вратата.

25'
  • Прекрасен шанс се откри пред Ботев! Мариян Огнянов намери сам пред точката на дузпата Алекс Колев. Нападателят обаче стреля слабо и Ел Харуби изби. При добавката Даниел Генов стреля слабо и топката излезе в корнер.

22'
  • Даниел Златков е играчът на Ботев, който получи жълт картон за инцидента в центъра.

21'
  • Капитанът на Локомотив Мартин Камбуров е декориран в жълто заради инцидента в центъра на терена.

20'
  • Сериозни искри прехвърчат на терена. Даниел Златков и Мартин Камбуров се сръгаха в центъра на терена, Лъчезар Балтанов също се намеси и двата отбора се врърнаха в меле. Съдията Кабаков успокои страстите с по един жълт картон.

20'
  • Хубава възможност се откри пред Дани Генов, но неговото центриране беше избито от вратаря на Локомотив.

17'
  • Още една опасност пред вратата на Локомотив. И пак Нико Варела беше замесен, но и този път центрирането му беше уловено от вратаря.

12'
  • Хубав пробив на Нико Варела по десния фланг на атаката на Ботев. Уругваецът стреля, не неособено опасно и топката излезе в аут.

11'
  • Първи сериозен пропуск в мача! Дани Кики получи топката отдясно на наказателното поле, навлезе в него и с бомбен шут прати топката на няколко сантиметра встрани от вратата в аут.

9'
  • Още в първите минути прехвърчаха и искри на дербито. Даниел Златков и Христо Стамов се сдърпаха, но реферът Георги Кабаков успокои страстите.