FT

2 : 0

• 52’ Вандерсон
  • 75’ Върджил Мисиджан
  • КРАЙ НА МАЧА. Лудогорец победи Черно море с 2:0 и разликата от ЦСКА се запазва 7 точки.

90+3'
  • Добра възможност за Черно море. Миро Манолов се спусна отляво и опита остро центриране, което обаче не достигна до Бекир Расим.

90+1'
  • 2 минути добавено време.

• Последна смяна за Лудогорец - Христо Златински вместо Светослав Дяков.

89'
  • Последна смяна в Черно море - Димо Атанасов вместо Матиа Курьор.

85'
  • Жълт картон за Кирил Котев, който фаулира Мисиджан.

84'
  • Смяна в Черно море - Марк Клок вместо Живко Петков.

80'
  • Гол за Лудогорец - 0:2! Върджил Мисиджан се отчете с красиво попадение! Холандецът се стрелна отляво, за да получи и останал ек на ек срещу Сашо Александров го финтира на два пъти, преди технично да стреля в далечния горен ъгъл.

75'
  • Нов голям пропуск за Лудогорец! Анисе открадна топката в центъра и веднага я подаде към Хамза, който тръгна мощно напред. Нападателят даде много добър пас в коридор към малгаша, който обаче си поведе дълго и Пиргов улови.

74'
  • Втора смяна в Лудогорец - Фабио Ешпиньо вместо Вандерсон.

71'
  • Мисиджан стреля от пряк свободен удар на около 23 метра от вратата на Пиргов, вратарят само се наведе, за да улови.

70'
  • Жълт картон за Бекир Расим, който фаулира грубо съперник.

69'
  • Страхотен пропуск за Лудогорец! Юнес Хамза проби отляво с топка в крака и показа страхотен поглед върху играта, намирайки с пас по тревата Дани Абало на 11-12 метра от вратата. Испанецът стреля със силния си десен крак, но право в тялото на Пиргов.

68'
  • Коконов за пореден път намери начин да центрира покрай Кайсара, Живко Петков остана под топката, но Стенио изпревари Ангуло, за да я насочи към Тодор Паланков. Опитният халф стреля без подготовка, изпращайки кълбото на два метра покрай дясната греда.

61'
  • Първа смяна в Лудогорец - Дани Абало вместо Михаил Александров.

61'
  • Много тежък фаул на Мисиджан срещу Миро Манолов, който изкрещя от болка.

60'
  • Добро центриране на Иван Коконов отляво по атаката на Черно море, Живко Петков изпревари Моци, ала не нанесе сполучлив удар по топката. Играта беше подновена с удар от вратата.

57'
  • Шампионите получиха пряк свободен удар на около 22-23 метра почти фронтално срещу вратата. Мисиджан завъртя кълбото над стената, ала Пиргов без особени усилия боксира над гредата.

56'
  • Гол за Лудогорец - 1:0! Вандерсон бележи първия гол в мача. Той ще виси на съвестта на бранителите пред Пиргов, които твърде леко позволиха на Кайсара с ниско центриране да намери Мисиджан на метър пред вратарското поле. Холандецът демонстрира лош контрол над топката, ала Вандерсон беше близо до него и стреля безпощадно под гредата.

52'
  • Силен шут на Михаил Александров от границата на наказателното поле отива право в ръцете на Пиргов.

50'
  • Смяна на почивката в Черно море - Бекир Расим вместо Марчин Бургхард.

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. Резултатът на почивката е 0:0.

45+2'
  • 1 минута добавено време на първата част.

• Жълт картон за Матиа Курьор.

45'
  • Марчин Бургхард получи на около 23-24 метра от вратата и веднага стреля с десния крак. На изпълнението му липсваше сила и Стоянов комфортно улови.

43'
  • Изумителен пропуск на Мисиджан, който излезе сам срещу Пиргов! Холандецът  получи от Анисе отляво, мина покрай пазача си, ала след това шутира в тялото на вратаря, който направи решителни стъпка-две напред.

42'
  • Сашо Александров проби отдясно по атаката за Черно море и центрира нелошо, ала Живко Петков остана под топката.

34'
  • Мисиджан тръгна да атакува наказателното поле отляво, върна топката към дъгата, където Анисе я пропусна за Дяков. Капитанът на разградчани обаче шутира на метър и половина покрай десния стълб.

30'
  • Кайсара създаде лека суматоха пред Пиргов с остро центриране отдясно, топката бе изритана към Вандерсон. Той пусна назад към Анисе, чийто бомбен шут прелетя високо над вратата.

26'
  • Нелепа грешка на Кирил Котев можеше да доведе до странен гол за Лудогорец. Опитният защитник даде прекалено къс пас в центъра на терена, а Вандерсон веднага опита да прехвърли излезлия напред Пиргов. Стражът все пак догони топката и я изчисти в корнер.

23'
  • Жълт картон за Александър Александров от домакините.

21'
  • Домакините организираха опасна контраатака, при която се озоваха в ситуацията трима на трима. Хамза разтегли вляво към Мисиджан, който с хубави финтове проби през центъра и загуби равновесие. Холандецът все пак успя да подаде надясно към Мишо Александров, чийто шут обаче бе твърде слаб и Илко Пиргов улови.

18'
  • Обещаваща атака на Черно море отляво, която бе подета от Живко Петков. Централният нападател на гостите се понесе към наказателното поле, но подаде твърде назад за Иван Коконов, който очакваше да шутира от движение пред пеналта.

17'
  • Страхотен пропуск за Черно море! Иван Коконов центрира към първа греда от ъглов удар и макар Кирил Котев да се размина с топката, тя стигна до  Марчин Бургхард, който с много силен шут я насочи в долния ляв ъгъл. Владислав Стоянов нямаше какво да направи, но Кайсара беше застанал на голлинията и успя да изчисти.

12'
  • Нов сериозен пропуск на Хамза! Отново Кайсара беше във вихъра си отдясно, надбяга крайния защитник на гостите и пусна по тревата към тунизиеца. Той имаше време да спре и да си нагласи кълбото, ала с десния крак от 7-8 метра по диагонала не намери долния далечен ъгъл.

5'
  • Страхотен шанс за Лудогорец още в началото! Кайсара се включи много добре отдясно, получи топката в наказателното поле и пробва да свие към дузпата. Кирил Котев пресече, но достави кълбото право на пътя на Хамза, който шутира високо и силно в аут.