Българският национален вратар Божидар Митрев и неговите съотборници от Шериф Тираспол записаха злощастна загуба с 2:3 в гостуването си на Апоел Беер Шева в първи мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

Митрев бе титуляр на вратата на своя отбор и дори спаси дузпа, но фактът, че отборът му игра с човек по-малко почти цял мач натежа и в крайна сметка Шериф загуби. Куриозен факт е, че Апоел получи общо три дузпи в двубоя като реализира останалите две.

Всички започна отлично за тима от Тираспол, който откри в 22-ата минута след гол на Йосип Иванчич. 4 минути по-късно обаче гостите останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Фидан Алити.

Митрев обаче спаси отсъдената дузпа, изпълнена от Маор Бузагло. Джон Огу все пак успя да изравни за Апоел с гол в края на първото полувреме.

Елянив Барда даде аванс на домакините в 52-ата минута, когато реализира втората дузпа, отсъдена за своя отбор. Шериф все пак успя да изравни в 64-ата минута чрез Йосип Брезовец.

Израелците обаче стигнаха до победата след третата дузпа за своя отбор. Тя бе отсъдена в 90-ата минута, а Махран Ради я реализира за крайното 3:2.

Митрев и съотборниците му все пак си оставиха добри шансове за реванша на свой терен, който е след седмица.