Отборът на датския Копенхаген записа минимална победа над Апоел Никозия в първи плейофен двубой за влизане в груповата фаза на Шампионската лига. Възпитаниците на треньора Стаале Солбакен се наложиха с 1:0, а реваншът е след седмица в Кипър.

В тима на Апоел цял мач игра българският защитник Живко Миланов.

Единственото попадение в мача дойде в края на първата част, в която домакините диктуваха темпото, въпреки че трудно стигаха до чисти глови положение. Все пак в 43-ата минута Андрия Павлович се възползва отлично от пас на Томас Дилейни, преодоля вратаря и реализира в опразнената мрежа.

През втората част футболистите на Копенхаген бяха още по-настоятелни, но късметът не бе на тяхна страна. Освен няколко отлични възможности за втори гол, домакините удариха и греда. Единствената възможност за тима от Кипър през второто полувреме дойде няколко минути преди края, но стражът на датчаните се справи отлично.

Така всичко в двубоя ще бъде решено след седмица в Никозия, където ще се състои реванша.