Барселона победи за втори път Арсенал, този път с 3:1 и с общ резултат 5:1 се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига.

„Артилеристите“ обаче се противопоставиха доста сериозно на европейския шампион, играха смело и отпаднаха с високо вдигната глава.

По-високата класа на каталунците обаче им отреди очакваното участие в жребия сред най-добрите осем, а той ще се тегли в петък от 13.00 ч.

Барселона не бави дълго Арсенал и откри резултата с попадение на Неймар в 18-ата минута - 1:0. Той бе изведен с пас по конец от Луис Суарес. Арсенал обаче показа, че е жив и изравни чрез Елнени в 51-ата минута - 1:1. В 65-ата минута Луис Суарес обаче отново изведе напред каталунците - 2:1. В 88-ата минута Лео Меси копна топката и я прати във вратата за 3:1.

Мачът започна открито от страна и на двата отбора. Суарес бе спрян от флага на страничния съдия за засада. Пред другата врата Йозил отправи далечен удар, но топката мина встрани от гредата в аут.

В 17-ата минута Лео Меси се озова очи в очи с Давид Оспина, но стражът на Арсенал успя да избие в корнер.

Барселона - Арсенал

източник: Gulliver/Getty Images

В 18-ата минута Суарес изведе Неймар по конец и бразилецът не сгреши, извеждайки каталунците напред – 1:0.

Арсенал обаче не се отказа да атакува, при това опасно, независимо от сериозното изоставане.

Мохамед Елнени и Алексис Санчес имаха перфектни възможности да изравнят резултата, поне в реванша, но се разминаха с гола в 38-ата и 40-ата минута.

Въпреки немалкото положения, двата отбора не стигнаха до нов гол и се оттеглиха на почивка при 1:0 за Барса.

В 51-ата минута Елнени с перфектен удар право в горния ляв ъгъл изравни резултата  - 1:1.

Барса - Арсенал

В 56-ата минута Лео Меси затрудни серизно Давид Оспина, но вратарят успя да отклони удара на аржентинеца встрани.

Арсенал пак контрира в 58-ата минута, но Уелбек останал сам срещу Масчерано не можа да го преодолее, а ударът му бе блокиран.

Невероятен гол със странична ножица на Луис Суарес сякаш окончателно покоси "артилеристите" в 64-ата минута - 2:1.

Веднага след това обаче Дани Уелбек уцели градата на каталунската врата.

В 79-ата минута Алексис Санчес изпълни чудесно фаул, но Тер Стеген спаси акробатично вратата на Барса.

В 88-ата минута Лео Меси технично копна топката и я прати във вратата на гостите за 3:1.

Така Барса стигна до 38-ия си мач без загуба във всички турнири и се класира за пореден път за четвъртфиналите в ШЛ.

БАРСЕЛОНА - АРСЕНАЛ 3:1

1:0 Неймар 18, 1:1 Елнени 51, 2:1 Суарес 65, 3:1 Меси 88

Съставите:

БАРСЕЛОНА: Тер Стеген, Ракитич /77-Арда Туран/, Бускетс, Алвеш, Иниеста /72-Серхи Роберто/, Суарес, Меси, Неймар, Масчерано, Алба, Матийо /Браво, Арда, Бартра, Мунир, Серхи Роберто, Алейш Видал, Вермален/ Старши треньор – Луис Енрике.

АРСЕНАЛ: Оспина, Бейерин, Кошчиелни, Габриел, Монреал, Елнени, Фламини /45-Коклен/, Иуоби, Йозил, Алексис, Уелбек /Мейси, Мертезакер, Гибс, Кембъл, Уолкът, Жиру/. Старши треньор - Арсен Венгер.