Отборът на Зенит Санкт Петербург записа минимална победа с 1:0 над Бенфика в мача от Група C на Шампионската лига. Срещата се игра на стадион „Петровский“, а единственият гол реализира Мигел Дани.

Домакините от Зенит обаче записаха и две „загуби“ в хода на мача. Защитниците Николас Ломбертс и Хави Гарсия получиха контузии.

Гостите от Бенфика останаха с човек по-малко, но само минута преди последния съдийски сигнал, което не повлия на хода на двубоя. В даденото продължение бразилският бранител Луизао получи втори жълт картон.

Отборът на Бенфика имаше няколко добри положения, но Зенит успя да се възползва от своя шанс в 79-ата минута. След атака отдясно, Хълк центрира от ъгъла на наказателното поле, а Мигел Дани отблизо не сгреши за крайното 1:0.

Зенит заема второто място във временното класиране със 7 точки, но по-късно тази вечер Монако гостува на Байерн Леверкузен в същата група. Лидер е немския тим с 9, а на трета позиция тимът на Димитър Бербатов. Бенфика е на дъното с 4 точки.

С успеха Зенит си осигури минимум участие в Лига Европа.