Олимпиакос поднесе една от големите изненади на старта на груповата фаза на Шампионската лига. Гръцкият шампион спечели с 3:2 домакинството си на Атлетико Мадрид от група „А“ на надпреварата.

Ян Облак направи доста неуспешен дебют на вратата на „дюшекчиите“. Старши треньорът на Атлетико Диего Симеоне не прибегна до други големи промени в състава си.

Олимпиакос поведе с 1:0 в 13-та минута. Домакините изпълниха късо един корнер, след което топката попадна в Масуаку, който изненада Облак и изпрати топката във вратата му.

Гърците удвоиха своята преднина в 31-та минута, когато след грешка в защитата на Атлетико топката попадна в Ибрахим Афелай, който вкара за 2:0.

Атлетико върна един гол в 38-та минута, когато Ансалди центрира в наказателното поле на Олимпиакос, където Манджукич засече топката на втора греда и реализира.

През второто полувреме Атлетико имаше надмощие, но вратарят на Олимпиакос Роберто направи решаващи спасявания.

Роберто спаси много опасен удар в 60-та минута на Арда Туран. Две минути по-късно вратарят спаси удар на Грисман. В 63-та минута след удар на Туран топката прехвърча на сантиметри над напречната греда.

Олимпиакос за сметка на това стигна до трети гол в 73-та минута, когато Касами финтира Годин, а след това комбинира с Костас Митроглу, който показа много добър контрол върху топката и реализира третото попадение във вратата на Ян Облак.

Атлетико направи по-почетна загубата си в 86-та минута, когато Коке центрира в наказателното поле на Олимпиакос, където на втора греда Антоан Грисман се разписа.

В другия мач от групата Ювентус победи с 2:0 като домакин Малмьо.