В среща от група В на Шампионската лига Динамо Киев допусна поражение от Наполи у дома с 1:2 в първа среща от турнира.

Динамо тръгна много добре в мача и можеше да открие резултата в 1-ата минута, но удар на Сидорчук беше спасен от Рейна.

В средата на полувремето Рибалка опита мерника си, но топката мина встрани от вратата.

Динамовци откриха резултата в 26-ата минута на двубоя. Денис Гармаш беше на точното място и препарира Рейна след пас на Циганков.

В първите 35 минути Наполи нямаше точен удар по посока вратата на Шовковски, но в следващата минута Милик изравни резултата.

В 43-ата минута Мертенс не съумя да се възползва от грешка в отбраната на Динамо и да изведе напред в резултата тима на Наполи.

Все пак италианците поведоха с втори гол на Милик в добавеното време на първата част.

През втората част Наполи се отчете и с греда на Мертенс в 63-ата минута. Домакините останаха и с човек по-малко, след като Сидорчук получи втори жълт картон в 68-ата минута.

Така в крайна сметка Наполи тръгна с ценен успех и 3 точки.

В другия двубой от групата Бенфика и Бешикташ завършиха 1:1. Домакините откриха резултата с попадение на Франко Черви в 12-ата минута на срещата, но в 90-ата минута Андерсон Талиска възстанови равенството.

Така след първите срещи Наполи има 3 точки, Бенфика и Бешикташ са с по 1, а Динамо Киев е с 0 точки.