Воденият от Станимир Стоилов отбор на Астана направи поредното си силно представяне и успя да стигне до равенство 0:0 срещу Атлетико Мадрид в мач от група „С“ на Шампионската лига. Казахстанският отбор записа втора точка в своя актив, след като успя да удържи своя именит съперник.

Астана успя да удържи играчите на Атлетико Мадрид. Най-чистото положение за испанците бе в 32-та минута, когато Фернандо Торес изскочи на чиста позиция, но стреля в аут.

Атлетико Мадрид бе много близо до това да поведе в резултата в 45-та минута, когато след удар на Коке топката срещна напречната греда.

„Дюшекчиите“ организираха много добра атака в 74-та минута, когато Антоан Гризман стреля, но неточно в аут.

Атлетико Мадрид разигра много добре топката в 75-та минута. Яник Ферейра-Караско отправи хубав удар, но топката се спря в гредата.

Диего Годин стреля опасно с глава в 82-та минута, но Ерик успя да спаси.

Последният шанс за Атлетико бе в добавеното време на мача, когато Ерик се наложи да отразява удар на Караско.

Атлетико събра в актива си седем точки, докато Астана е с две.