ЦСКА Москва изпусна Волфсбург на свой терен и загуби с 0:2 в мач от петия кръг на груповата фаза от Шампионската лига.

Георги Миланов бе титуляр и игра пълни 90 минути за ЦСКА, а руският гранд бе по-офанзивтият тим на терена, но една фатална грешка стигна на гостите за три точки.

С поражението ЦСКА остана последен с четири точки, и вече може да се надява най-вече на място в Лига Европа оттук, при добро развитие на оставащите срещи.

Поне временно, Волфсбург оглави таблицата в група В, с девет точки.

Двата тима направиха много здрав мач, много равностоен, и въпреки повечето острота на ЦСКА, всичко се реши от една индивидуална грешка. Волфсбург имаше повече идеи преди почивката, докато след нея руските "армейци" можеха да поведат, но първият гол ги пречупи.

Георги Миланов имаше няколко страхотни възможности, в 26-та минута, когато стреля силно, но топката бе отразена от защитник на гостите. В 49-та минута Диего Беналио парира шут на българския национал, а в 59-та и 81-та минута отново Миланов бе спрян от стража на Волфсбург.

През първото полувреме Ахмед Муса пропусна най-чистата ситуация за ЦСКА Москва, а Акинфеев отрази страхотен шут на Макс Крузе.

През второто полувреме Зоран Тошич нацели и греда за московчани, преди в 67-та минута резервата Андре Шюрле да отправи труден удар от малък ъгъл, който обаче Акинфеев пропусна под тялото си за 0:1.

ЦСКА Москва тръгна мощно напред за изравняване, но вместо това, отново Шюрле с отлично изпълнение в 88-та минута оформи крайното 0:2, а Акинфеев помогна, отразявайки топката в мрежата си.