Отборът на Байерн Мюнхен разгроми Олимпиакос с 4:0 в мач от група F на Шампионската лига и остава убедителен лидер във временното класиране с 12 точки до момента. Гръцкият тим държи второто място с 9 точки в актива си, но и предстоящ мач с третия за момента Арсенал, който пък вече е с 6 точки след успеха си над Динамо Загреб с 3:0 във вторник вечер.

Байерн Мюнхен не остави никакви съмнения за крайния победител в двубоя още до 20-ата минута, когато резултатът вече бе 3:0 и въпреки, че игра почти 40 минути с човек по-малко през второто полувреме.

Немският колос дръпна в 8-ата минута, когато след топовен удар на Жером Боатенг, вратарят на Олимпиакос Роберто Хименес отрази изстрела, но при добавката Дъглас Коста бе безпощаден за 1:0 в полза на Байерн.

Нови 8 минути бяха нужни на домакините, за да направят аванса си 2:0. в 16-ата минута Робърт Левандовски се разписа след страхотен удар, изпращайки топката в мрежата на гърците.

Байерн посече съперника за трети път в 20-ата минута, когато Ариен Робен пусна към Томас Мюлер, който не сгреши за 3:0 в полза на домакините. Самият Робен бе сменен в 33-ата минута заради мускулен проблем.

Баварците имаха още възможности до почивката, като Левандовски пропиля удобен шанс в 24-ата минута.

В края на полувремето Олимпиакос бе на път да затрудни по-сериозно Байерн, като Лука Миливоевич стреля не лошо от пряк свободен удар в 44-ата минута, но топката мина встрани от дясната греда.

Свали си приложението на Gong.bg – за ANDROID – за iOS

След почивката Байерн трябваше да се справи почти цяло второ полувреме с човек по-малко, след като в 53-ата минута Холгер Бадщубер бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу откъсващ се в атака играч на гостите.

Само пет минути по-късно обаче, въпреки че вече бе с 10 човека, Байерн бе близо до ново попадение. Дъглас Коста отправи опасен удар от около 24 метра като сантиметри го разделиха от целта. Само минута по-късно пак Коста затрудни испанския вратар на Олимпиакос Роберто Хименес след индивидуална акция, но стражът опази вратата си.

Французинът Кингсли Коман покачи на 4:0 за немския шампион след удобен пас от Томас Мюлер. Коман бе точен в 70-ата минута.

Немският гранд можеше да направи резултата още по-внушителен, но Мюлер пропусна в добавеното време, изпращайки топката в лявата греда след хубава акция на Байерн.

В следващия си мач на 9-и декември БайернМюнхен  гостува на Динамо в Загреб.