Челси постигна лека победа със 6:0 над Марибор, макар че бе без някои основни играчи за срещата от Шампионската лига. „Сините“ си направиха малък празник на „Стамфорд бридж“, и методично и спокойно взеха своето, и оправиха головата разлика.

Мач №50 в Шампионската лига записа Бранислав Иванович, а Доминик Соланке стана най-младият играч, появявал се в състава на Челси в ШЛ, на 17 години и 112 дни.

Получилият шанс в отсъствието на контузения Диего Коща Лоик Реми откри резултата с точен удар от границата на пеналта, по диагонала, като бе точен в 13-та минута. За огромно съжаление на Реми, той получи някаква травма в адукторите, при удара за попадението, и няколко минути по-късно отстъпи мястото си на Дидие Дрогба.

Челси покачи на 2:0, в 23-та минута, след като Вилиан нахлу в пеналта, и след удара му, Адаш Мертел игра с ръка. Дузпата бе реализирана без проблеми от Дрогба, вкарал отново в ШЛ за първи път след 2012-та година.

В 31-та минута Джон Тери направи 3:0 след силен рейд на Еден Азар, завършил с подаване към Фабрегас, който от своя страна трябваше само да пусне във вратарското поле, където тичаше Тери, и да добави в мрежата.

В 54-та минута Митя Вилер си вкара сам топката в мрежата, за 4:0, след като топката стигна до Азар на далечната греда, и неговият опит бе отклонен от Вилер във вратата му.

Десет минути по-късно Неманя Матич върна жеста и направи дузпа, но Агим Ибраими не успя да я вкара. Петър Чех спаси за четвърти пореден път удар от бялата точка в редовното време на мач от Шампионската лига.

Марко Сулер направи още една дузпа, вече в полза на Челси, а Еден Азар се разписа от нея в 77-та минута за 5:0. Крайният резултат оформи отново Азар, след подаване на Нейтън Ейки в 90-та минута.

Другият мач от група G бе доста по-вълнуващ, и завърши много по-драматично.

Шалке за малко да изпусне победата, но спорна дузпа им донесе успех с 4:3 срещу Спортинг, в добавеното време.

Симеон Славчев не бе в групата на португалския тим за мача.

Спортинг откри резултата в 16-та минута, след разиграване от корнер, грешка в защитата на Шалке, и удар от движение на Нани, оставен непокрит на точката на дузпата. Нещата обаче се преобърнаха на 180 градуса, когато Маурисио получи втори жълт картон в рамките на четвърт час, и напусна изгонен терена още в 33-та минута.

Минута по-късно Шинеду Обаси изравни с глава, след центриране в наказателното поле на Спортинг, и крайно неумела постъпка на вратаря на гостите. Шалке направи пълен обрат, с гол на Клаас-Ян Хунтелаар, който успя да преодолее защитник и шутира от границата на пеналта покрай вратаря на гостите за 2:1, в 51-та минута.

В 60-та минута изглеждаше, че немският състав прави сериозна крачка към победата, с трети гол. Центриране отдясно сложи топката на главата на Бенедикт Хьоведес, и той направи 3:1.

Всичко най-интересно обаче тепърва предстоеше.

В 64-та минута Айхан събори съперник в наказателното поле, и Сергей Карасев даде дузпа за Спортинг, която Адриен Силва реализира. Отново Адриен смълча „Фелтинс Арена“ в 78-та минута, когато изравни до 3:3, след като с глава засече центриране на Седрик Алвеш.

Крайният изход от сблъсъка обаче също бе от наказателен удар, и то след малко спорно решение на Карасев. Той посочи бялата точка за игра с ръка на Джонатан Силва, макар че кълбото се отби по-скоро в тялото и горната част на ръката към рамото.

Максим Чупо-Мотинг застана зад топката, и вкара от дузпа, за крайното 4:3 в полза на Шалке.

Група G

FT Шалке 04 – Спортинг Лисабон 4:3

0:1 Нани 16, 1:1 Обаси 34, 2:1 Хунтелаар 51, 3:1 Хьоведес 60, 3:2 Силва 63-д, 3:3 Силва 78, 4:3 Чупо-Мотинг  90+3

FT Челси - Марибор 6:0

1:0 Реми 13, 2:0 Дрогба 23-дузпа, 3:0 Тери 31, 4:0 Вилер 54-аг, 5:0 Азар 77, 6:0 Азар 90