Португалският гранд Порто постигна минимална победа при визитата си на Лил в първи плейофен сблъсък за влизане в групите на Шампионските лига. „Драконите“ се наложиха с 1:0, но въпреки скромния успех, до голяма степен предреши крайния победител в сблъсъка.

Възпитаниците на старши треньора Жулен Лопатеги доминираха през почти целия мач и съвсем заслужено стигнаха до крайния успех. Единственото попадение в срещата дойде през второто полувреме и бе дело на Ектор Ерера в 61-ата минута.

Така тимът на Лил ще има тежката задача след седмица, когато на „До Драгао“ ще трябва да преодолее допуснатия гол пасив и да се надява на нещо повече, за да се класира в групите на най-силния клубен турнир в Европа.

Единствената чиста ситуация за гол пред домакините се разкри в последните минути на първата част, когато футболист на домакините стреля над вратата от няколко метра.