Наполи не стигна до добър резултат на свой терен, и направи само 1:1 срещу Атлетик Билбао в първия мач от плейофа между двата отбора за влизане в групите на Шампионската лига.

Реваншът е на 27 август в Испания, а "баските" се прибират с ценен гол на чужд терен.

Двубоят започна доста силно, и Марек Хамшик имаше първото положение, след като засече нелошо центриране с глава.

В 42-та минута гостите бяха тези, които откриха резултата, когато Икер Муниаин се разписа след асистенция на Оскар де Маркос.

Атлетик Билбао можеше да удвои аванса си в началото на второто полувреме, но Артуро Ардиц не намери очертанията на вратата.

Наполи владееше топката, но не създаваше ситуации пред вратата на гостите.

Все пак, в 68-та минута Хамшик намери Гонсало Игуаин в пеналта, и той в голмайсторски стил разстреля Ирайсос.

Само минути по-късно отново Игуаин бе в центъра на събитията, когато намери отлично Кайехон, но последният стреля покрай гредата.

В последните мигове от срещата Наполи бе натикал Атлетик в половината му, и резервите Мичу и Мертенс направиха пропуски, заедно с Игуаин.

Резултатът обаче си остана 1:1, и всичко изглежда по-добре за Билбао, преди реванша на "Сан Мамес".

На трибуните бе и националният селекционер на Италия Антонио Конте.