Отборът на Монако се класира за груповата фаза на Шампионската лига, след като победи с 1:0 Виляреал у дома си в мача реванш от плейофната фаза и с общ резултат 3:1 продължава напред, докато „жълтата подводница“ ще спори в Лига Европа.

Първото полувреме на битката между французи и испанци не предложи много положения, като първата по-интересна ситуация се състоя в 31-ата минута, когато Томас Лемар можеше да отбележи, но Ансехо направи страхотно спасяване.

Единствената по-интересна атака за испанците дойде в 40-ата минута, когато Рафаел Сантос Борре излезе на добра позиция, стреля, но Субашич отрази.

Второто полувреме премина в спокойно темпо, като и двата състава бяха значително предпазливи.

Единственият гол в мача падна в самия край на срещата, когато Монако получи право да изпълни дузпа. Зад топката от бялата точка застана Фабиньо, който не точен за крайното 1:0.