Полският шампион Легия Варшава записа историческа победа над Селтик с 4:1 в мача помежду им от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Сблъсък бе първият изобщо между тези два съперника, а играчите на норвежкия треньор Хенинг Берг дори трябва да съжаляват, че не постигнаха още по-разгромен резултат.

Иначе мачът започна отлично за шотландците, които откриха само след 8 минути игра. 21-годишният Калъм Макрегър наказа грешка в отбраната на поляците, които отвърнаха светкавично и след 120 секунди опитният Мирослав Радович изравни.

В 36-ата минута централният нападател направи обрата пълен, а минута преди почивката Селтик остана с човек по-малко заради директен червен картон на Ефе Амброуз.

Оттук до края на терена имаше един господар и това беше Легия. В 59-ата минута домакините пропуснаха дузпа, като хърватинът Ивица Върдоляк беше грешникът. В 84-ата изигралият много силен мач младок Михал Жиро покачи на 3:1, преди още веднъж Върдоляк да пропусне от бялата точка.

Въпреки това Легия намери време за още едно попадение в добавеното време на срещата, когато Якуб Косечки се разписа след асистенция на Брож.